شفافیت مالی رمز رابطه ای پایدار و عاشقانه


تعداد بازدید : 219

14

یکی از مسائل بسیار مهم در ازدواجی موفق شفافیت مالی است. زوجهای جوان پیش از زندگی مشترک هر یک برنامه های مالی، الگوهای پس انداز، وام ها، بدهی ها و سرمایه گذاری های خاص خود را دارند که باید پس از آغاز زندگی با همسر خود آنها را با او به اشتراک بگذارند. به گفته متخصصان، زوجهای جوان برای کاستن از میزان درگیری و تضاد میان خود باید اطلاعات مالی را به طور کامل با یکدیگر در میان بگذارند.
در این راستا، هر یک از آنها باید به طور دقیق بدانند که طرف مقابل در چه موقعیتی قرار دارد و برای دستیابی به چه اهدافی تلاش می کند. این آگاهی می تواند به اعتمادسازی میان همسران کمک کند و نوعی روحیه کار گروهی را در خانواده به وجود آورد. به علاوه همسو کردن اهداف و روش ها خطر تضاد منافع و اهداف را کاهش می دهد. از این رو ضروری است زوج های جوان کتاب زندگی خویش را به طور کامل برای همسر خویش بگشایند و اطلاعات کافی و کامل را در اختیار او قرار دهند.
اما آمارها نشان دهنده آن است که شمار اندکی از زوجین این کار را به درستی انجام می دهند. بدتر آنکه برخی نه تنها اطلاعات کافی و کامل را در اختیار همسر خود قرار نمی دهد، بلکه در خصوص پول و مسائل مالی به او دروغ می گویند. امری که میتواند به بحران های جدی در زندگی مشترک منتهی شود.
در ادامه چند راه کار سودمند را برای تسهیل این فرآیند و آگاهسازی مناسب همسرتان معرفی می کنیم که با کمک آنها ارائه اطلاعات آسان تر خواهد شد. البته به یاد داشته باشید که تصمیم شما برای شفاف سازی کامل بر هر اقدامی در این مسیر مقدم است.

1. لحظهای شاد را انتخاب کنید.
گفتگوهای شفاف مالی را در زمانی آغاز کنید که روحیه شما و همسرتان در بهترین شرایط است. زمان پس از یک مهمانی و یا رویداد خوب می تواند….

برچسب ها :