با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


اجاره خانه از سیر تا پیاز؛ نکات کمتر شنیده شده برای مستاجران

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ دی ۱۳۹۳
اجاره نشینی - ماهنامه معیشت

فصل نقل و انتقالات دیگر تمام شده است. معمولا به خاطر تعطیلات مدارس و هوای گرم و قابل پیش بینی تابستان، بازار خرید و فروش ملک و اجاره خانه داغ‌تر است. با سرد شدن هوا کم کم بازار مسکن نیز رو به سردی می‌گذارد. بد نیست این روز‌ها که درگیر خانه عوض کردن‌های پرعجله نیستید، با آرامش خیال این نکات را بخوانید تا بتوانید در آینده‌ای نه چندان دور از آن‌ها بهره ببرید. نکاتی که به شما می‌گوید برای هر ویژگی خانه معمولا چه هزینه‌ای را متحمل خواهید شد.

ویژگی‌های مثبت و منفی

-فصل: این روز‌ها به علت رکود نسبی بازار هزینه اجاره مسکن در تابستان و زمستان تفاوت چندانی ندارد. به گفته یک مشاور املاک بازار روزهای سردرگمی را سپری می‌کند. مردم توقع دارند قیمت‌ها پایین بیاید در حالی که عوامل موثر مانند مصالح و زمین کاهش قیمت نداشته‌اند. در مجموع هرچند در سال‌های گذشته هزینه اجاره خانه در تابستان حدود ۳۰ درصد بیشتر بوده اما مجموعه عوامل سبب شده، در روزهای پاییزی تفاوت محسوسی با تابستان احساس نکنیم.

-تعداد واحد‌ها: تعداد واحد‌ها با بهای فروش یا اجاره خانه نسبت عکس دارد. هر چه قدر تعداد واحد‌ها زیاد شود، بهای خانه کاهش می‌یابد. دردسرهای همسایه شدن با تعداد بیشتری خانواده کار خودش را می‌کند. اگر خانه تک واحدی متری یک میلیون تومان باشد، آپارتمان ۱۰ واحدی متری ۷۰۰ هزار تومان قیمت گذاری می‌شود و ۲۰ واحدی ۶۰۰ هزار تومان. اما برای ساختمان‌های بالای ۲۰ واحد تعداد واحد‌ها دیگر تاثیرگذار نخواهد بود….نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان