با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


اصول سرمایه گذاری مـوفق در سال ۹۵

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

در یکی از نمایشنامه های کمدی یونان سخنی مطرح شده است که ارتباط غیرمنتظرهای با سرمایه گذاری دارد. در این متن نوشته شده که «در همه حال حد وسط بهترین است؛ زیرا افراط در هر چیزی برای انسان مشکل آفرین است.» همین نکته یعنی تعادل، شرایط ایدهآل برای سرمایه گذاری های بلندمدت را نیز به ما نشان می دهد. استراتژی سرمایه گذاری در طول زمان نیاز به تغییر دارد و ترفندهای مؤثر در سال جاری، ممکن است برای سال بعد کاملاً بی فایده یا حتی مضر باشند. اما در عین حال، برخی قواعد کلی وجود دارند که کاربرد آنها برای همه زمانها و موقعیت ها سودمند است.
در ادامه سعی شده است برخی از رویکردها و استراتژیهای اصلی در سرمایه گذاری به شما معرفی شوند. با کاربرد این روشها در سال جدید، میتوانید سرمایه گذاری خود را توسعه بخشیده و بر ثروت خانواده بیفزایید.

۱٫ در بازارهایی سرمایه گذاری کنید که درک درستی از آنها دارید
زمانیکه شما بر صنعت یا شرکت خاصی در طول زمان سرمایه گذاری می کنید، باید آگاهی کافی از شرایط سرمایه خود داشته باشید، زیرا جهل هرگز موجب موفقیت نمیشود. اگر بدون اطلاعات کافی وارد میدان شوید، عملکرد شما مشابه با قماربازی خواهد بود و بعید بهنظر می رسد که تصمیمات درستی را اخذ نمایید. چنین روشی مانند تیراندازی کردن در تاریکی است و همه میدانند که احتمال به هدف زدن چنین تیرهایی تقریباً صفر است.

۲٫ سرمایه گذاری را تا جای ممکن زود شروع کنید
هرچه پول شما زمان بیشتری سرمایه گذاری شده باشد، پتانسیل بیشتری برای رشد خواهد داشت. سرمایه گذارانی که زود شروع کرده اند و صبور بوده اند و به استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت پایبند مانده اند، اغلب بهترین بازده و موفقیت مالی را مشاهده می نمایند. کسی که از ۲۰ یا ۳۰ سالگی پول خود را در صندوق بازنشستگی سرمایه گذاری کرده و سپس این کار را متوقف می کند، برتری بیشتری نسبت به فردی دارد که همین مقدار پول را برای ۳۵ سال سرمایه گذاری نموده است. چراکه سود ترکیبی حاصل از سرمایهگذاری زودهنگام، باعث برتری قابل توجه کسانی خواهد شد که از سنین پایین اقدامات مالی را آغاز کردهاند.

۳٫ احساسات را از اهداف جدا نمایید اگر برخورد شما با فراز و نشیبهای سرمایهگ ذاری، شبیه به برخورد هواداران متعصب یک تیم ورزشی است، برای خود مشکل ایجاد خواهید کرد. باید تا حد امکان …نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان