با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


افراد موفق کدام کارها را هر روز انجام می دهند؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶

با پول نمی‌توان بسیاری از چیزها را خرید. اما با برخی از کارها می‌توان به پول رسید. افراد ثروتمند درک منحصر به فردی از این تفاوت دارند. این امر بدان دلیل است که این افراد نگاه متفاوتی به جهان دارند، مسیرهای موفقیت در زندگی را می‌شناسند

 

و گام‌های خود را به‌درستی برمی‌دارند. اما مهم‌تر از شناخت دقیق مسیر، ایجاد عادات مثبت و روزانه در جهت پیشرفت و اصلاح نقایص است. چراکه آگاهی به تنهایی باعث موفقیت شما نخواهد شد. باید عمل کنید و آن‌را به رویه‌ای ثابت تبدیل سازید. این روش موفق‌ترین زنان و مردان جهان است.

در ادامه فهرستی از رویه‌های روزانه افراد موفق و ثروتمند را پیش‌روی شما قرار می‌دهیم. انجام دادن این کارها در سال جدید می‌تواند شما را نیز در زمره همین ثروتمندان قرار دهد.

 

۱- خونسردی خود را حفظ کنید

ناپلئون هیل در کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید (۱۹۳۷)، عادات ۵۰۰ نفر از ثروتمندان را مورد مطالعه قرار داده است. او به این نتیجه رسیده که افراد موفق در بسیاری از مواقع در معرض حسادت و برخورد نامناسب دیگران قرار می‌گیرند. اما پیوسته بر خود مسلط هستند و با خونسردی گام‌های بعدی را برمی‌دارند. شما نیز از این رویه روزانه در سال جدید استفاده کنید و تأثیر آن را مشاهده نمایید.

 

۲- فهرستی از کارهای روزانه تهیه کنید

تام کورلی، رئیس یک شرکت حسابداری در نیوجرسی پنج سال بر روی افراد ثروتمند و فقیر مطالعه کرده است. بر اساس مطالعات او، ۸۱درصد از افراد ثروتمند فهرستی برای کارهای روزانه خود دارند و در مقابل، ۱۹درصد افراد فقیر فاقد چنین فهرستی هستند. این آمار به وضوح اهمیت فهرست روزانه را نشان می‌دهد.

 

۳- تلویزیون نگاه نکنید

تماشای تلویزیون برای سلامت ذهنی شما خطرناک است. همچنین استفاده  مفید از زمان نیز با عادت به تلویزیون کمتر می‌شود. نتایج نشان می‌دهند که تنها ۲۳درصد از افراد ثروتمند بیش از ۱ ساعت از زمان خود را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند. با صرف‌نظر کردن از تماشای تلویزیون زمان بیشتری برای معاشرت با خانواده، مطالعه و استراحت خواهید داشت و انرژی مثبت ناشی از این کارها، بر بهره‌وری شما تأثیر خواهد گذاشت.

 

۴- مجلات مالی را مطالعه کنید

سرمایه‌گذاران موفق توجه بسیاری به روزنامه‌ها و مجلات مالی و اقتصادی دارند. مطالعه روزانه این مطالب که در سال‌های اخیر سایت‌های نیز به آنها اضافه شد‌ه‌اند، می‌تواند دانش مالی شما را ارتقا بخشد، آگاهی مستقیم از بازار را بیشتر کند و سرمایه‌گذاری موفق‌تر را به دنبال آورد.

 

۵- غذاهای سالم بخورید

در صورتی‌که تمام روز خود را به خوردن غذاهای ناسالم سپری کنید، استفاده از پویایی ذهن دشوار خواهد شد. اما خبر ناراحت‌کننده‌‌تر این است که کیفیت رژیم غذایی افراد با درآمد آنها نسبت معکوس دارد. بر این اساس، افراد پردرآمد غذاهای بهتری می‌خورند. البته این مسأله صرفاً به منابع مالی مربوط نیست، بلکه به دانش و آگاهی افراد و میزان احترام آنها به خودشان نیز وابسته است. چراکه غذاهایی مانند سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و چربی‌های سالم، نه تنها برای سلامت قلب مفید  و فروردین هستند، بلکه نسبتاً ارزان قیمت نیز هستند.

 

۶- آموزش ببینید

حتماً در برنامه روزانه خود زمانی را برای آموزش در نظر بگیرید. اگر در زمینه شغلی و حرفه‌ای با نقایصی مواجه‌اید، سعی کنید اطلاعات خود را بیشتر کنید. اما حتی اگر چنین نیازی را نیز احساس نمی‌کنید، باز هم زمانی مشخص را در طول روز به آموزش و مطالعه اختصاص دهید. کیفیت زندگی شما تحت تأثیر این عادت به‌طور قابل توجهی بهتر خواهد شد.

 

۷- صبحها زود بیدار شود

این توصیه سنتی دست‌کم هزاران سال سابقه دارد. اما گذشت زمان چیزی از ارزش و اهمیت آن نکاسته است. بیدار شدن در صبح امکان استفاده از زمان بیشتری را در طول روز ایجاد می‌کند. چنان‌که اگر تنها چند ساعت زودتر از بستر خارج شوید، به‌نظر می‌رسد روز شما ساعت‌ها طولانی‌تر شده است. اگر به این تصویه تردید دارید، کافی است آن را امتحان کنید.

ماهنامه معیشت، شماره ۱۷و۱۸، اسفند ۱۳۹۴ و فروردین ۱۳۹۵

 نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان