با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


افزایش ۱۰ درصدی نرخ سرویس مدارس نسبت به سال قبل

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ مهر ۱۳۹۷

به گزارش خبرگزاری فارس،در کارگروه ماده ۱۸ سرویس حمل و نقل دانش‌آموزی شهر تهران، که با حضور نمایندگانی از شهرداری تهران، انجمن اولیا و مربیان شهر تهران و آموزش و پرورش برگزار شد نحوه نرخ سرویس مدارس و حمل و نقل دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ به تصویب رسیده بود.

بر اساس مصوبه این کارگروه مقرر شد شهریه سرویس مدارس دریافتی از والدین بر اساس اطلاعات سامانه سرویس مدارس طراحی شده توسط آموزش و پرورش ملاک عمل قرار گرفته و به میزان نرخ تورم معادل ۱۰ درصد به طور متوسط نسبت به سال تحصیلی ۹۷-۹۶ افزایش یابد.

مقرر شد ۷۵ درصد مبلغ فیمابین مدیران مدارس و پیمانکاران سرویس مدارس به عنوان سهم راننده در نظر گرفته شود و از مبلغ قرارداد شهریه سرویس مدارس ۲۵ درصد به سایر عوامل اختصاص یابد.

در کارگروه ماده ۱۸ سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان شهر تهران استفاده از خودروهای ویژه (لوکس و نیمه لوکس) غیر از خودروهای عمومی در ناوگان حمل و نقل سرویس دانش‌آموزی، ارائه خدمات بیمه‌ای ویژه به دانش‌آموزان،‌ ارائه خدمات رفاهی،‌ حمایتی و درمانی به رانندگان و دانش‌آموزان، تک مسیره بودن و تعداد کم دانش‌آموز در خودروی حمل سرویس دانش‌آموزی و گواهی صلاحیت کار رانندگان بر اساس آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی از مواردی بود که مورد تصویب کارگروه ماده ۱۸ سرویس حمل و نقل دانش‌آموزی قرار گرفته است.

نهایتا در هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران آخرین جزئیات سرویس حمل و نقل دانش‌‌آموزان به تصویب رسید.سرویس مدارس استثنایی با رای اعضای شورای شهر تهران رایگان شد و تمامی هزینه‌های سرویس مدارس استثنایی که ۱۷ میلیارد تومان در طول سال پیش‌بینی شده توسط شهرداری تهران پرداخت می‌شود.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان