با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


ایده‌هایی برای ورزشِ ارزان!

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

ورزش کردن پول می‌خواهد! حتماً این دلیل را برای تنبلی و دوری از ورزش بارها شنیده‌اید. دوستان و آشنایان و حتی خود شما ممکن است هزینه‌های مرتبط با ورزش ورزش‌را دلیلی برای بی‌تفاوتی به جسم خود قلمداد کنید و از این راه توجیهی برای کم‌کاری ارائه دهید. در حالی که به خوبی می‌دانید که واقعیت با آنچه می‌گویید، تفاوت دارد.! ورزش کردن فراآیندی است که در آن عضلات، دستگاه خونی و تنفسی شما فعال می‌شوند. مهم نیست که این فعالیت در یک باشگاه ورزشی مجهز به وسائل گران‌قیمت روی بمی‌دهد، یا آنکه به سادگی در اتاق نشیمن در حال نشست و برخواست باشید. بدن شما اهمیتی به‌این تفاوت‌ها نمی‌دهد. تنها فشار جسمی و تنفسی را درک می‌کند و از همین فشار سود می‌برد.
پس بهتر استهرچه زودتر خودفریبی‌ را متوقف کنید و بدون بیان چنین توجیهاتی، ورزش ارزان و رایگان را آغاز کنید. اگر در این باره ایده‌ای ندارید، پیشنهادهای زیر برای شروع فعالیت جسمانی مناسب‌ اند:
۱٫ از امکانات پارک‌ها استفاده کنید
امروزه در اغلب شهرهای کشور، مکان‌های تفریحی ایجاد شده که در آنها فضای مناسب برای ورزش در نظر گرفته شده است. این فضاها به طور معمول دارای محلی اختصاصی برای دویدن و ابزارهایی برای انجام حرکات کششی است. به علاوه وجود گیاهان و پوشش سبز در پارک‌ها هوای مطبوعی را ایجاد می کند که برای ورزش بسیار مناسب است. از همه مهمتر اینکه استفاده از امکانات پارک، سراسر رایگان است.
۲٫ از خانه تا محل کار پیاده‌روی کنید
البته این گزینه در شرایطی امکان‌پذیر خواهد بود که مسافت میان این دو محل مناسب پیاده روی باشد. با این‌حال، در صورتی که فاصله میان خانه و دفتر کارتان زیاد است، باز هم می‌توانید پس‌از سوار شدن  به‌وسایل نقلیه، بخشی از این مسافت را برای پیاده‌روی در نظر بگیرید. البته…

معیشت / آذر ۹۵برچسب‌ها : , , , ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان