با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


ایده هایی برای تفریحات خانوادگی در کنار وفاداری به بودجه

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

تفریحات سالم بخشی حیاتی از زندگی سالم خانوادگی است. این گونه فعالیت های دسته جمعی باعث تحکیم روابط میان اعضای خانواده شده و روحیه آنها را بهبود می بخشد. اما تفریح کردن و گذراندن تعطیلات نیز به مانند هر فعالیت دیگری مستلزم هزینه است. اگر سعی در کنترل هزینه ها داشته و برای موفقیت مالی خانواده برنامه ریزی کرده باشید، هماهنگ ساختن این موقعیت دشوار خواهد بود. پیشنهادات زیر روش های جذاب و کم هزینه برای تفریح دسته جمعی شما هستند که می توانید با استفاده از آن ها، ضمن ادامه پایبندی به بودجه، اوقات شادی را با اعضای خانواده خود سپری کنید.

در خانه بمانید
این روش شاید در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما اگر به درستی انجام گیرد، جذابیت فوق العادهای خواهد داشت. با اعضای خانواده در کنار هم باشید و سعی کنید فعالیت های گروهی و خوشحال کننده ای را انجام دهید. دقت کنید که رمز خوش گذراندن در خانه، با هم بودن است. می توانید بازی های دسته جمعی انجام دهید، وسایل را تعمیر کنید و یا خانه را با هم نظافت کنید. اگر با هم بودن در تمام این موارد لحاظ شود، لحظات بسیار آرام و خوبی را سپری خواهید کرد.

به اردوهای کوتاه مدت بروید
در اطراف محل زندگی همه ما مکان هایی سرسبز و جذاب وجود دارد. این مکان ها را در طول هفته شناسایی کنید و آن گاه در کنار اعضای خانواده به آنجا بروید. می توانید غذایی مناسب و لوازم اسکان موقت را نیز همراه خود برده و زمان آخر هفته را به این صورت سپری کنید، بی آنکه هزینه چندانی به شما تحمیل شود.

به دیدن بستگان خود بروید
آداب و رسوم ایرانی، دیدار از بزرگان فامیل را تشویق می کند. می توانید در روزهای آخر هفته برای دیدن پدر یا مادر خود اقدام کنید و زمانی را در کنار آنها بگذرانید. این کار تفریحی بسیار ارزان و در عین حال…

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان