با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


این عادت صبحگاهی زندگی شما را تغییر خواهد داد

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

افراد بسیاری در سراسر جهان پس‌از برخواستن از خواب، کاغذ و قلم بر می‌دارند و نوشتن را آغاز می‌کنند. آن‌ها نوشتن را آنقدر ادامه می‌دهند که دست کم سه صفحه یا ۷۵۰ کلمه روی کاغذ آورده باشند. این عادت صبحگاهی را که «صفحات صبحگاهی» خوانده می‌شود، توسط شماری از موفق‌ترین چهره‌های به‌کار می‌برند و همه  آن‌ها از تأاثیر شگفت‌آور این روش عجیب سخن می‌گویند. اگر به دنبال راهی میان‌بر برای آرامش و پیشرفتید، ادامه مطلب را از دست ندهید.
«صفحات صبحگاهی» را به عنوان یک آیین مؤثر، نخستین‌بار توسط جولیا کمرون در کتاب «راه هنرمندانه» معرفی کرد. او در این کتاب از تجربه نوشتن صبحگاهی  پس‌از شکست در کارگردانی فیلمش یاد کرده است؛  زمانی‌که  به‌روشی خلاقانه بر عبور از موانع نیاز داشت. جولیا که در مکزیک زندگی می‌کرد، و در فرآیندهای تجاری مرتبط با صنعت فیلمسازی به مشکل برخورد کرده بود و این روش را بعنوان راه گریزاز فشارهای روانی و تنظیم مجدد ذهنی به کار گرفت. اوبه همین دلیل به نوشتن روی آورد و برای آنکه به چارچوب مورد نظرش وفادار بماند، هر روز ت شمار مشخصی از کلمات را می‌نوشت.
نوشتن صبحگاهی به جولیا اجازه می‌داد تمام اضطراب، نگرانی و خودانتقادی را که در طول شب تجربه کرده بود، روی کاغذ آورد و بر آن‌ها مسلط شود.  پس‌از گذشت مدتی، آرام آرام تأاثیرات این روشِ کارساز ظاهر شد و او توانست با یاری گرفتن از این مکانیزمِ جالب و عجیب دوباره به مسیر موفقیت باز گردد. در واقع صفحات  صبحگاهی برای جولیا نوعی مراقبه به شمار می‌رفت که با انجام آن می‌توانست، افکار و احساسات خود را بررسی کند و راه‌هایی خلاقانه برای زندگی بیابد.  پس‌از مشاهدۀ تأاثیر عجیب این روش، تصمیم گرفت تجربیات خود را با دیگران نیز سهیم شود و این شیوه را در قالب کتاب به نگارش درآورد…….

معیشت / آذر ۹۵نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان