با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


این ویژگی‌های شخصیتی شما را ثروتمند خواهند کرد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۵ مرداد ۱۳۹۵

درآمد مناسب و پس‌انداز کردن به تنهایی باعث ثروتمندی نخواهند شد. چراکه ثروت بیشتر از آن‌ که به میزان پول شما وابسته باشد، نوعی رویکرد و روش زندگی است. اشخاصی که از ویژگی‌های ثروت‌ساز برخوردار هستند، می‌توانند با سرعت بسیار زیادی در مسیر تولید پول حرکت کنند. آن‌ها بیش از آنکه تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گیرند، با تکیه بر ویژگی‌های خود حرکت می‌کنند و این ویژگی‌ها را به مزیت رقابتی خویش بدل می‌سازند.
از میان این ویژگی‌های شخصیتی ثروت‌ساز برخی را در ادامه به شما معرفی کرده‌ایم. شاید تصور کنید که تغییر دادن نکات منفی در شخصیت روانی ناممکن است. البته این کار بسیار دشوار است، اما به هیچ عنوان محال نیست. می‌توانید با اندکی تلاش و عجله نکردن، آرام آرام شخصیت خود را به فردی ثروت‌ساز و برنده تغییر دهید. حال بیایید نگاهی به این صفات مطلوب داشته باشیم:
۱٫ صبر
صبر و شکیبایی یکی از ویژگی‌هایی است که تقریباً در تمام حوزه‌های رشد شخصیتی مؤثر واقع می‌شود. به‌طور مثال، غلبه بر امیال آنی و پس‌انداز کردن پول به شکیبایی و استقامت در برابر موج احساسات نیاز دارد. شما باید بتوانید خرید محصولی کم‌اهمیت را به آینده موکول کنید و پول حاصل از این صرفه‌جویی را کنار بگذارید. این کار شاید در زبان آسان باشد، اما در عمل برای بسیاری از افراد دشوار است. صبر خصوصیتی است که باعث می‌شود بتوانید در چنین لحظاتی تأمل کنید و پول را هدر ندهید. به علاوه شکیبایی در سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار نیز نقش ویژ‌ه‌ای بر عهده دارد و تقریباً هیچ حوزه از زندگی را نمی‌توان یافت که در اثر صبر و تحمل در مسیر پیشرفت قرار نگیرد.
۲٫ رضایت درونی
افراد از دو دسته منبع احساس رضایت کسب می‌کنند. برخی از این منابع بیرونی هستند و در اثر خرید یک کالا یا تحسین دیگران به وجود می‌آیند. در حالی که درونی بودن منبع رضایت باعث ثبات و شادمانی عمیق درونی می‌شود. افرادی که از خودشان راضی هستند، نیاز چندانی به ولخرجی ندارند و به سادگی……..نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان