با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


بانوان کارآفرین

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۱ مهر ۱۳۹۵

بانوی کارآفرین این ماه سرکار خانم سیما صالحی متولد تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی هستند. ایشان در حال حاضر رئیس هیأت مدیره شرکت کارخانجات سما پلاستیک شرق (تأسیس ۱۳۷۵) می باشند.خانم صالحی نحوه انتخاب زمینه فعالیت خود (پلاستیک تزریقی) را این‌گونه شرح می‌دهند: ” دوستانی داشتم که در زمینه تولید پلاستیک، از جمله پیچ و رول پلاک فعالیت داشتند. من رشته‌ام زبان انگلیسی بود و تا آن زمان از تولید آگاهی چندانی نداشتم. بعد از مدتی احساس کردم به این صنعت علاقه‌مندم. دوستانم زوجی بودند که با یک دستگاه، کار تولید را در داخل منزل به‌صورت شبانه‌روزی و به کمک یکدیگر انجام می‌دادند.”
شرکت خانم صالحی ابتدا قوطی‌های پلاستیکی آرایشی ـ بهداشتی را عرضه می‌کرد. در ابتدا مشتریان اصلیش شرکت پاکسان و شرکت تولیدارو بودند. اکنون ۱۰ سال است که شرکت کارخانجات ایران‌خودرو به‌عنوان مشتری اصلی شرکت، بخشی از قطعات پلاستیکی مورد نیاز خود را از سماپلاستیک شرق تهیه می‌کند. از دیگر مشتریان شرکت می‌توان به شرکت چسب رازی، شرکت کارخانجات ایران رادیاتور، شرکت سبزگستر آریا و شرکت پاک آب فرایند نوین اشاره کرد.
خانم صالحی در رابطه با سیر پیشرفت شرکت هم به جایگزین کردن دستگاه‌های تولید مدرن و پیشرفته به جای دستگاه‌های قدیمی اشاره کردند.
از طرف خودم و خوانندگان محترم معیشت خدمتتان سلام عرض می‌کنم.
۱ـ به نظر شما ویژگی‌های مثبت و منفی کسب و کار خانوادگی چیست؟
اگر اعضای خانواده اهل همکاری باشند بسیار خوب است اما نباید مشکلات را وارد زندگی خانوادگی کرد. مسلماً هیچ کس دلسوزتر از خانواده نیست که بخواهد به پیشرفتتان کمک کند. من هیچ کس را در کارخانه بیشتر از یک‌سال نتوانستم کنار خود داشته باشم. مثلاً دوستی داشتم که همسرش بیکار شده بود در نتیجه زندگی زناشوئیشان در خطر بود؛ لذا همسر دوستم را دعوت به همکاری کردم تا به سلامت از این بحران گذر کنند. اما بلند پروازی طرف مقابل موجب شد …شماره ماهنامه :

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان