با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


بهترین مشاغل جهان در سال۲۰۱۵ میلادی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

انتخاب شغل امری کاملاً شخصی است و نمیتوان «بهترین شغل» را به صورت دستورالعملی واحد به همه معرفی کرد. با اینحال، پژوهش های آماریِ صورت¬پذیرفته توسط مؤسسات بین المللی، تعدادی از بهترین مشاغل و کسب وکارها را معرفی می کند که مورد توجه بیشتری قرار دارند. در انتخاب این مشاغل عواملی چون سطح درآمد، میزان بیکاری و تعداد نیاز سالانه دخالت داشته اند. اگر به دنبال شغل جدیدی هستید و یا در سنین جوانی قرار دارید، با توجه به فهرست زیر می توانید تصویری نسبتاً دقیق را پیش روی خود قرار دهید. تصویری که انتخاب مسیر آینده بر اساس آن آسان تر خواهد بود.

۱٫ دندانپزشک
درآمد متوسط: ۱۳۴هزار و ۳۴۰ دلار
نرخ بیکاری: ۹/۰درصد
تعداد نیاز سالانه: ۲۳,۳۰۰ نفر
تغییر الگوی تغذیه و افزایش مصرف مواد کربوهیدرات و شیرین باعث خرابی بیشتر دندان ها می شود. از این رو نیاز به خدمات دندانپزشکی به صورت روزافزون افزایش می یابد. این بازار وسیع امکان کسب درآمد و اشتغال هزاران نفر را در سطح جهان فراهم می کند. البته آموزش دندانپزشکی نیازمند گذراندن دروس عمومی و تخصصی بسیاری است و موفقیت در این عرصه به تلاش قابل توجهی نیاز دارد.

۲٫ پرستار
درآمد متوسط: ۹۲هزار دلار
نرخ بیکاری : ۷/۰درصد
تعداد نیاز سالانه: ۳۷,۱۰۰ نفر
به ازای هر پزشک به تعدادی پرستار نیاز است. از این رو بازار مرتبط با حرفه پرستاری بسیار وسیع تر از پزشکی است. ضمن آن که دوران آموزش و تخصصیابی در این شغل نیز کوتاه تر است. اگر ارائه خدمات پزشکی به بیماران برای شما جذابیت دارد، ورود به این حرفه می توان گزینه جذابی به شمار رود.

۳٫ طراح نرم افزار (برنامه نویس)
درآمد متوسط: ۹۲ هزار و ۶۶۰ دلار
نرخ بیکاری : ۷/۲درصد
تعداد نیاز سالانه: ۱۳۹,۹۰۰ نفر
گسترش فن آوری های جدید به ظهور بازار عظیمی برای محصولات نرم افزاری انجامیده است. توسعه دهندگان نرم افزار بخش اصلی این بازار را تشکیل می دهند و با طراحی نرم افزارها، اپلیکشین های موبایل، وبسایت ها و دیگر سیستم های جانبی به کسب درآمد می پردازند….

معیشت / آذر ۹۴

 نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان