با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


بیست و چهار راه برای اینکه وضع مالی‌تان بهتر شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ دی ۱۳۹۳
وضع مالی بهتر - ماهنامه معیشت

آیا حاضرید که از این به بعد یک تجدید نظر اساسی در روش پول خرج کردنتان بکنید، پول بیشتری به سمت حساب بانکی‌تان هدایت کنید و اجناس بهتر (و مطمئن‌تری) بخرید؟ اگر حاضرید، پس خوب جایی آمده‌اید. ما در معیشت داستان‌های پولی محبوبمان را یک جا جمع کرده‌ایم تا تکه‌های کوچک اطلاعاتی که لازم دارید تا تصمیم‌های مالی درستی بگیرید به شما ارائه کنیم. این جا ۲۴ روش برای این که اوضاع مالی‌تان بهتر شود آورده‌ایم.

۱٫ از این به بعد درباره‌ی پول حس خوبی داشته باشید. اگر «شرم پولی» دارید یا چیزی در شما هست که باعث می‌شود از رفتارتان با پول در گذشته خجالت بکشید یا حس بدی درباره‌ی آن داشته باشید، از همین امروز دست به کار شوید. یک متخصص مسائل مالی می‌گوید خیلی از آدم‌ها به این خاطر نمی‌توانند در بخش مالی زندگی‌شان رشد کنند که هنوز دارند به اشتباهات گذشته‌شان فکر می‌کنند. «بیشتر آدم‌ها اول باید داستان پولی‌شان را بفهمند» و از جمله باید متوجه نقطه قوت‌های خودشان در مورد خرج کردن و پول درآوردن و پول دادن بشوند.

۲٫ نقشه‌ی راه پولی مخصوص به خودتان را بکشید. همین که از خودتان بپرسید به دنبال چه هدفی هستید، می‌تواند به شما کمک کند که در مسیر رسیدن به آن هدف‌ها بیفتید. نویسنده‌ی کتاب «نقشه راه بقیه‌ی زندگی‌تان»، که برای آدم‌های بالاتر از ۵۰ سال نوشته شده، می‌گوید که باید بزرگ فکر کنید و دنبال بزرگ‌ترین رویاهایتان باشید – حتی آن رویاهایی که خیلی بلندپروازانه به نظر می‌رسند. به علاوه او می‌گوید برای این که شانس موفق شدنتان را بالا ببرید، خوب است بنشینید و کاغذی جلوی دستتان بگذارید و ارقام و اعداد را جمع و تفریق کنید تا مطمئن شوید که برای ماجرا‌جویی‌هایتان پول کافی دارید.

۳٫ از هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده‌ی رانندگی اجتناب کنید. رانندگی کار راحت و بی‌درد‌سری است اما می‌تواند خیلی پرهزینه هم باشد. ممکن است بی‌آن‌که مقصر باشید تصادف کنید (و سر آخر، اگر طرف از صحنه‌ی تصادف فرار کرد یا توانست نشان بدهد که مقصر نبوده است، مجبور باشید خسارت هم بپردازید). هزینه‌های معمولی نگهداری اتومبیل – مثل تعویض روغن و تعمیر موتور – و هزینه‌های بیمه و عوارض و پول پارکینگ و این جور چیز‌ها را هم اضافه کنید….

دی ۹۳نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان