با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟!

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

روزهای ابتدای پاییز زمان آغاز مدارس است و خاطرات بسیاری را در ذهن ما زنده می‌کند. خاطراتی که نگارش انشای «تعطیلات را چگونه گذاراندید» یکی ازآن‌ها است. این عنوان را معلمان پس ‌از پایان فصل تابستان به‌ عنوان اولین موضوع انشا مطرح می‌کردند و از دانش‌آموزان می‌خواستند چگونگی گذراندن تعطیلات خود را بنویسند. اما گذشته از موضوع انشا، چگونگی استفاده از اوقات فراغت و روزهای تعطیل، چه در پایان هفته و چه تعطیلات طولانی‌تر، بر مسیر موفقیت افراد تأاثیر زیادی دارد. این تأاثیرگذاری تنها به به‌استراحت، تجدید قوا و بازگشت پرانرژی  به‌کار مرتبط نیست؛ بلکه می‌تواند موارد زیادی را در بر گیرد و دامنه وسیعی از موضوعات را شامل شود. موضوعاتی که درفشردگی روزهای کاری امکان توجه به آن‌ها وجود ندارد و تعطیلات بهترین فرصت برای سرکشی کردن به آن‌ها است.
اگر می‌خواهید تعطیلات خود را به ابزاری نیرومند و متحدی تمام‌ عیار برای روزهای کاری بدل کنید، حتماً توصیه‌های زیر را بخوانید. این پیشنهادهاات  به‌شما کمک خواهند کرد تا وجوه خارج از دید زندگی را پیدا کرده و کارهای نیمه‌تمام را  به‌سرانجام برسانید.  ازاین راه نه تنها زندگی شخصی شما بهبود خواهد یافت، بلکه بار ذهنی ناشی ازاین امور حذف شده و انرژی کاری‌تان دو چندان خواهد شد.
۱٫ . کمدها را مرتب کنید
اگر همسران جوان هر دو شاغل باشند، به‌احتمال زیاد وضعیت خانه و کمدهای آن‌ها به‌ هم‌ ریخته است! این به‌ هم‌ ریختگی آرام‌ آرام ذهن و روان آن‌ها را نیز تحت تأاثیر قرار می‌دهد و در نهایت از انرژی و شادابی آن‌ها می‌کاهد. تعطیلات بهترین فرصت برای سرکشی به‌وضعیت نظم خانه است. می‌توانید فهرستی از زمینه‌های مختلف آماده کنید، یا آنکه دراز بخش‌های مختلف کار را آغاز کرده و نظم و ترتیب را بازگردانید. فراموش نکنید که….

معیشت / آذر ۹۵برچسب‌ها : , , ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان