با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


تلفن همراه ارزان می شود؛ برای خرید عجله نکنید

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ دی ۱۳۹۳
موبایل ارزان میشود-معیشت

نرخ ارز که تاثیر زیادی روی قیمت های لوازم الکترونیک دارد، قبل از تمدید توافقات هسته ای از ثبات نسبی برخوردار بود که از بالا رفتن قیمت ها در بازار تلفن همراه جلوگیری می کرد و حتی در برخی محصولات شاهد افت قیمت بودیم . اما با تمدید مذاکرات و تاثیرگذاری آن بر ارزش دلار در کشور، قیمت این گجت های کوچک طی هفته های اخیر بالا رفته است که بخشی از آن به خرید و فروش های هیجانی مصرف کنندگان بر می گردد.

دست اندر کاران بازار موبایل کشور پیش بینی می کنند شیب افزایش قیمت ها حداقل طی چند هفته آینده صعودی باشد و با توجه به نزدیکی به تعطیلات نوروز و افزایش تقاضا گمان نمی رود تا آخر امسال قیمت ها در بازار روند کاهشی به خود ببیند.اما بعد از سپری شدن تعطیلات نوروز نمودار قیمت ها نزولی خواهد شد؛ البته اگر اتفاق خاصی رخ ندهد!

البته رفتارهای واردکنندگان در تامین نیاز بازار نیز در رشد قیمت ها بی تاثیر نبوده چرا که برخی شرکت های واردکننده از تزریق مدل های پر متقاضای به بازار اجتناب می کنند تا قیمت این مدل ها افزایش پیدا کند و سود بیشتری را روانه جیب خود کنند. علت این امر را می توان از روی قیمت گوشی هایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند نشان داد چرا که گوشی های قاچاق و البته گوشی های بدون شناسنامه چینی افزایش قیمت محسوسی را به خود ندیده اند و در بازار سیاهی که در سراسر کشور به وجود آمده است همچنان پر متقاضی و بازار آنها گرم و پر جنب و جوش است….

دی ۹۳نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان