با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


توصیه‌های کلارک هاوارد برای کامیابی مالی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

کلارک هاوارد (Clark Howard) یکی از مشهورترین چهره‌ها در عرصۀ مشاورۀ پولی و پیشرفت شخصی است. او به‌عنوان مدیر یکی از مراکز بزرگ مشاورۀ مالی، چندین کتاب پرفروش را نگاشته و هزاران نفر را از توصیه‌های خود بهره‌‌مند ساخته است.

توصیه‌های زیر را هاوارد برای بهبود شرایط مالی، مدیریت پول و حرکت به‌سوی موفقیت ارائه داده است. کاربرد آن‌ها می‌تواند در افزایش کیفیت زندگی شما مؤثر واقع شود.

 

۱- نسبت به تغییرات در بازار کار حساس باشید

رکود و رونق همیشه در اقتصاد پیش می‌آید و بازار کار را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مهم آن است که افراد چگونگی عملکرد در هر یک از این شرایط را بدانند و بر اساس آگاهی مناسب گام بردارند. اگر در حال حاضر در جایی مشغول به کارید، با توجه به شرایط موجود، بهتر است به‌خوبی از موقعیت خود محافظت کنید. این امر شامل تلاش برای بهبود کیفیت کاری و افزایش درآمد است. البته در این میان نیم نگاهی هم به بازار کار مرتبط با تخصص خود داشته باشید تا از فرصت‌های احتمالی برای تغییر وضعیت استفاده کنید.

 

۲- خرج شدن پول را ردیابی کنید

این توصیۀ عمومی را تمام مشاوران مالی مطرح می‌کنند که نشان‌دهندۀ اهمیت آن است. با ردیابی هزینه‌ها در دوره‌های ماهانه می‌توانید هزینه‌های مرتبط با هر بخش از زندگی را شناسایی کنید. از این راه امکان صرفه‌جویی و پرهیز از هدر رفتن پول فراهم خواهد شد. همچنین با ردیابی صحیح هزینه‌ها، نیازهای مالی ماهانه خود را شناسایی خواهید کرد و می‌توانید برای افزایش درآمد و ایجاد توازن مالی تلاش کنید.

 

۳- خریدهای گران قیمت را متوقف کنید

گاهی اوقات ما برای یک برند مشهور یا تهیۀ گارانتی، مبلغی قابل توجه پرداخت می‌کنیم. در‌حالی‌که ماحصل این هزینه چندان تفاوتی با کالای مناسب ارزان‌تر ندارد. البته این قاعده در تمام موارد صادق نیست و بسیاری اوقات گران بودن واقعاً به معنای کیفیت بهتر است. در حقیقت، موضوع اصلی در خرید یک کالا نه قیمت بلکه کیفیت آن است. سعی کنید تا حد امکان پیش از خرید درخصوص کالای مورد نظر اطلاعات به‌دست آورید تا خریدی مطلوب و بهینه داشته باشید.

 

۴- برای پس‌انداز استراتژی داشته باشید

پس‌انداز و سرمایه‌گذاری دو کلید اصلی برای موفقیت در طولانی مدت است. بارها از اهمیت پس‌انداز و امکان‌پذیر بودن آن برای تمام افراد سخن گفته‌ایم. اگر درآمد اندکی دارید، می‌توانید با برنامه‌ریزی و کنترل هزینه‌ها مبلغ قابل توجهی را پس‌انداز کنید. راهبرد پس‌انداز به شما کمک خواهد کرد تا در هر شرایطی به پس‌انداز کردن ادامه دهید.

 

۵- از مشاوران مالی کمک بگیرید

هر یک از ما تخصص ویژه‌ای داریم و ممکن است مسائل پولی و مالی در تخصص ما نباشد و از آن بی‌اطلاع باشیم. در این مواقع باید به سراغ مشاوران مالی رفته و از آن‌ها برای روش درست مدیریت پول کمک بخواهیم. مشاوران مالی اطلاعات مفیدی دربارۀ کنترل هزینه‌ها، شیوه‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری ارائه می‌کنند. اگر برای مراجعه حضوری به مشاوران وقت کافی ندارید، استفاده از وب‌سایت‌ها و مجلات مرتبط سودمند خواهد بود.

 

۶- بدهی‌ها را بازگردانید

حجم بالای بدهی، خطری بالقوه برای منابع مالی شماست. این بدهی‌ها به‌تدریج درآمدهای شما را از بین می‌برند و نتیجۀ تلاش‌ها را بر باد می‌دهند. از این رو بهتر است برای بازپرداخت بدهی‌های خود دست‌به‌کار شوید. ممکن است این کار در ابتدا بسیار دشوار به نظر برسد؛ اما با بودجه‌بندی دقیق می‌توانید بدهی‌های خود را گام‌به‌گام تسویه کرده و از فشار آن‌ها رهایی یابید.

 

ماهنامه معیشت، شماره ۲۳، شهریور ۱۳۹۵نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان