با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


توصیه های پولی آنتونی رابینز برای سال جدید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

نام آنتونی رابینز برای اغلب ما آشنا است. او نزدیک به سه دهه مشغول سخنرانی و نوشتن کتاب هایی درباره موفقیت و ارتقای کیفیت زندگی است. زندگی شخصی او نیز از موفقیت و پیشرفت حکایت دارد و به همین دلیل میتوان به توصیه های او تا حدود زیادی اعتماد کرد. او در کتاب هایش که به زبان فارسی نیز ترجه شده اند، همه ما را به تلاش، بلندپروازی و البته منطقی بودن توصیه می کند. به همین دلیل، برخی از مهم ترین توصیه های آنتونی رابینز را درباره پول و مسائل مالی را در اینجا به شما ارائه خواهیم کرد. توصیه هایی که کاربرد آنها در سال ۹۵ میتواند به تأثیرات مثبت و بینظیر در زندگی شخصی و خانوادگی شما بینجامد.

۱٫ پول خود را بیهوده هدر ندهید
به گفته رابینز، این توصیه شاید مهم ترین مورد در میان توصیه های مالی باشد. اغلب ما روزهای متمادی به کار می پردازیم و مبالغی را به دست می آوریم. اما در خرج کردن این پولها دقت چندانی نداریم و به همین دلیل مبالغ بسیاری را بیهوده دور می ریزیم. این هدر دادن منابع مانع از پس انداز کافی می شود و امکان سرمایه گذاری و افزایش ثروت را از میان میبرد.

۲٫ برای پیروزی های بزرگ خطرات کوچک را پذیرا باشید
با آنکه چیزی به عنوان سود بدون ریسک وجود ندارد، اما تمام مردان و زنان موفق جهان به مسأله ریسک توجهی ویژه ای نشان می دهند. آنها سعی می کنند در زندگی و سرمایه گذاری تا حد امکان امنیت منابع مالی خود را حفظ کنند. اما نباید در کاربرد این روش افراط کرد. زیرا در اغلب موارد، سود و منفعت در پذیرش ریسک نهفته است. آنتونی رابینز پیشنهاد می کند که قانون پنج به یک را در این مورد به کار ببریم. به این معنا که برای هر پنج هزار تومان از پول خود، انتظار هزار تومان سود داشته باشیم و تنها در شرایطی وارد سرمایه گذاری شویم، که نسبت سود از این مقدار کمتر نباشید.

۳٫ پولی که برای شما باقی میماند اهمیت دارد، نه آنچه به دست آوردهاید
ممکن است فردی درآمد بسیار زیادی داشته باشید و یا در سرمایه گذاری موفق عمل کند. اما این گونه سودها به خودی خود اهمیتی ندارند. سود زمانی معنا پیدا می کند که واقعی شود و برای شما باقی بماند. در غیر این صورت….نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان