با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


خیلی ارزان همه جوره تفریح کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ دی ۱۳۹۳
تفریح ارزان - ماهنامه معیشت

دستورالعملی برای کسانی که نمی خواهند خیلی خرج کنند

شما هم جزو آن دسته هستید که معتقدید خارجی‌ها همه چیزشان جور دیگری است؟ تفریح شان به جا، کارشان به جا و خلاصه همه چیز در جای خود؟ شاید شما نباشید اما من معتقدم که این گونه است.شما کمی در نوع تفریحات دقت کنید. پیک نیک و سفر در یک مساله خلاصه شده حرکت از منزل، خوردن غذا در یک رستوران خوب یا به سیخ کشیدن جوجه و کباب کردن آن، ماندن در ترافیک رفت و برگشت و تعریف کردن از آن همه پولی که هزینه شده یا حرص خوردن در مورد این که پس انداز چند ماه برای چند روز یا چند ساعت از بین رفت. اشتباه است دیگر. سر همین چیزها آنها با ما فرق دارند یا حتی ما با آنها فرق داریم.

ارزان تفریح کنید

اگر چند روز پشت سر هم یا تعطیلات آخر هفته را در پیش دارید و می‌خواهید حسابی از آن لذت ببرید، حتما در ابتدا نوع تفریح خود را انتخاب کنید. از چه چیزی بیشتر لذت می‌برید؟ فیلم؟ سینما؟ کتاب؟ اصلا بگذارید یک مجموعه را در اختیارتان بگذارم، شما در نهایت انتخاب کننده باشید.

من هم می دانم دیدن فیلم در عین حال که لذت دارد، اما خرید مداوم آن هزینه بر است و در عین حال ما از آن دسته افراد نیستیم که فیلم ها را به صورت غیرقانونی دانلود کنیم، راه بهتر آن است که از میان گروه های متعددی که در اطرافتان هستند، با چند نفری که آنها هم مثل شما فیلم دوست هستند و سلیقه مشابهی دارید همراه شوید. بانک فیلم تهیه کنید و در آنجا فیلم‌هایتان را مبادله کنید. در ضمن اگر اهل موسقی هم هستید، باز از همین روش می‌توانید استفاده کنید.

سینما و تاتر، هم یکی از آن تفریحاتی است که واقعا لذت بخش است، قبول دارم که دسته جمعی و خانوادگی رفتن هزینه‌ها را افزایش می‌دهد، برای همین چند پیشنهاد دارم. اول آن که اگر امروز را به عنوان روز تفریح و رفتن به سینما و یا تاتر قرار داده‌اید و در عین حال هم وسیله نقیله شخصی ندارید، حتما نباید از تاکسی و یا آژانس استفاده کنید. می‌توانید از مترو یا اتوبوس استفاده کنید. هر دو وسیله هم سریع هستند و هم نسبت به وسایل نقلیه شخصی ارزان‌تر. فقط اگر نگران شلوغی مترو و اتوبوس هستید، با برنامه ریزی درست و انتخاب ساعت مناسب می‌توانید هنگامی که بار مسافر این وسایل کم است، از آنها استفاده کنید. در ضمن در مسیر رفت و برگشت هم از دیدن و شنیدن داستان‌هایی که در مترو اتفاق می‌افتد لذت خواهید برد….

 نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان