با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


دخل و خرج محرم

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۱ مهر ۱۳۹۵

دلبستگی به ائمه و معصومین، در تمام شئون زندگی شیعیان، به خوبی مشهود است.در واقع، نشان فرهنگی شیعیان، برگزاری مراسم عزاداری در سالروز شهادت پیشوایان مذهبی، به ویژه ده روز اول ماه محرم و شهادت امام حسین علیه السلام است. اگر چه محبت ریشه دار شیعیان به ائمه که موجب حرکت سیل خروشان عزادارن حسینی می شود، مسائل مالی و اقتصادی رابه شدت کمرنگ می سازد، اما می توان با دقت به جنبه های اقتصادی مراسم عزاداری و برنامه ریزی دقیق برای آن، ضمن برگزاری شکوهمندمراسم،از اتلاف منابع جلوگیری و مبالغ صرفه جویی شده در هزینه ها را صرف سایر امور خیریه نمود.

گام اول: ثبت هیئت مذهبی

برای بهر ه مندی از کمک هایی که هرساله از طرف نهادهای مختلف به هیئت ها و کانو ن های مذهبی اختصاص مییابد، اصل اول داشتن مجوز است. برای اخذ مجوز ابتدا باید به و بسایت سازمان تبلیغات اسلامی به نشانی tooba.tdm-ido.ir مراجعه وفرم های لازم را تکمیل کرد. بعد از ارائه مدارک مورد نیاز و طی مراحل اداری، مجوز هیئت برای مدت یک سال صادر میگردد.

نمایشگاه عطر سیب

هرساله به همت شهرداری تهران نمایشگاه عطر سیب برپا می شود. در این نمایشگاه ضمن عرضه محصولات فرهنگی، اقلام موردیاز مساجد و تکایا با قیمت های مناسب وتخفیف ۲۰ درصدی عرضه می شود. امسال هم چهاردهمین دوره این نمایشگاه در زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع از تاریخ دوم تایازدهم مهرماه در بوستان ولایت برپا می گردد.هیئت های دارای مجوز که قبلاً در وب سایتنمایشگاه به آدرس www.atresib95.irثبت نام کرد ه اند، می توانند از بن کارت های اعطایی به مبلغ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان نیزبهر ه مند گردند….

ادامه این مطلب را در ماهنامه معیشت بخوانید.شماره ماهنامه :
برچسب‌ها : ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان