با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


ده روش کم‌خرج برای آماده شدن برای سال نو

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۵ اسفند ۱۳۹۳
ده روش کم‌خرج برای آماده شدن برای سال نو-ماهنامه معیشت

وقتی که برف‌های زمستان یواش‌یواش شروع به آب شدن کرد آدم می‌فهمد که زمان خرید‌های سال نو و سر‌رسید‌های آخر سال و باز‌بینی‌های مالی سالانه تقریباً رسیده است. اینجا ده روش آورده‌ایم برای این‌که بتوانید بیشترین استفاده را از فصل زمستان بکنید و در عین حال مراقب دخل و خرجتان هم باشید.

غذا‌های فصلی مفصل بپزید. این موقع از سال کدو‌تنبل و شلغم و سبزیجات ریشه‌ای فراوان است که معنی‌اش این است که خوردن سبزیجات سرخ ‌شده و پای و دسر میوه از همیشه به‌صرفه‌تر است. چه این‌ها را خودتان بکارید و چه از میوه‌فروشی محله‌تان تهیه کنید، می‌توانید خرجتان را پایین بیاورید. یک کسی که این جور روش‌های کاستن از هزینه‌ها را زیاد بررسی کرده گفته است که درست کردن سوپ‌های زمستانی روش خیلی خوبی برای این است که آدم بتواند از غذا‌های فصل به خوبی استفاده کند.

حراج‌های زمستانی را غنیمت بشمرید. معمولاً در اواخر زمستان فروش‌های مربوط به سال نو توجه همه را به خودشان جلب می‌کنند اما اگر حواستان جمع باشد و بدانید که کجا باید دنبال تخفیف بگردید می‌توانید در حراجی‌ها تخفیف‌های زیادی بگیرید.

برای تعطیلات سال نو آماده بشوید. پیش‌پیش برنامه‌ریزی کردن برای خرید‌های سال نو و تهیه لیست این خرید‌ها خیلی می‌تواند به شما کمک کند تا براساس پولتان خرج کنید. خوب است از همه‌ کسانی‌که می‌خواهید به‌شان هدیه‌ای چیزی بدهید و چیز‌هایی که می‌خواهید بخرید و بودجه‌ای که دارید و چیز‌هایی که سر آخر می‌خرید لیستی تهیه کنید. اگر کارهایتان را اینطور سازماندهی کنید جلوی خرید‌های اضافه و اتلاف پول گرفته می‌شود.

مراقب پول خود باشید. همانطور که روز‌های خرید بی‌امان مردم برای تعطیلات سال نو فرا‌ می‌رسد آدم‌های کلاش هم دست به‌کار می‌شوند، به همین خاطر باید آماده باشید. اگر ایمیلی دریافت می‌کنید که به نظر می‌رسد بانک یا مغازه‌ای که همیشه از آن خرید می‌کنید برای شما فرستاده است……نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان