با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


رازهای صرفه جویی موفقیت آمیز

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۹ آبان ۱۳۹۴

ولخرجي و هزينه هاي بالا در برخي از ماه هاي سال به طور طبيعي بيشتر است. در ابتداي سال تحصيلي، شب عيد و برخي از ايام ديگر، فروش محصولات بيشتر شده و مردم براي خريد کالاها مشتاق تر هستند. با اين حال، نکته اي که نبايد از نظر پنهان بماند آن است که منابع مالي مورد استفاده براي اين گونه ولخرجي ها دوره هاي مشخص از کجا تأمين مي شوند. گاهي اوقات، هزينه خريدها با استفاده از پس اندازها صورت مي گيرد. مبالغي که در طول ماه ها يا سال ها به تدريج و با تلاش بسيار جمع آوري شدهاند، گاه در يک روز خرج شده و نتيجه زحمات بر باد مي رود.
از اين رو کسب مهارت در کنترل هزينه ها و کاستن از ولخرجي بي ثمر يکي از اجزاي اصلي افزايش ثروت به شمار مي رود. در اين ميان، وسوسه خريد کالاهاي متنوع و رنگارنگ از جمله مهم ترين دلايل از بين رفتن منابع مالي است. اين مسأله به ويژه در شهرهاي بزرگ، با رقابت و چشم و هم چشمي بالاتر، بيشتر به چشم مي خورد. در عين حال، وسوسه خريد محدود به چنين مناطقي نيست و جذابيت هاي ظاهري کالاها در هر مکاني مي تواند باعث ولخرجي شود.
براي کنترل وسوسه هاي رواني که در بسياري اوقات توسط فروشندگان دامن زده مي شود، بهترين راه پرهيز از مواجه شدن با آنها است. به طور مثال، سعي کنيد از سر زدن به سايت هاي فروشگاهي مشهور خودداري کنيد. اين گونه مراکز فروش آنلاين، با کمترين هزينه، گرايشات دروني شما را تحريک کرده و به سبب آسان بودن خريد از طريق اينترنت به از ميان رفتن بخش قابل توجهي از منابع شما منجر مي شوند. سعي کنيد تنها در زمان نياز و پس از شناسايي دقيق کالاي مطلوب به چنين مراکزي مراجعه کنيد و بلافاصله پس از خريد به بازديد ساير صفحات آنها نپردازيد. به علاوه، اغلب اين سايت ها با درخواست ايميل از شما، صندوق پستي مجازيتان را مورد هجوم انواع تبليغات فروش قرار مي دهند. امري که با تحريک احساسات شما، ممکن است باعث خريدهاي بيهوده شود.
راه ديگري که براي کنترل هزينه ها و ولخرجي پيش روي شما قرار دارد…

معیشت / آبان ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان