با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


رازهای موفقیت مالی خانواده ها

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ تیر ۱۳۹۴
رازهای موفقیت مالی خانواده ها - ماهنامه معیشت

ما در دوران کودکي اطلاعات گوناگوني را در خصوص پول از والدين خود آموخته‌ايم و اين داده‌ها به نوعي سرنوشت آتي ما را رقم زده‌اند. اما با توجه به اطلاعات بعضا نامناسبي که در دوران ابتدايي زندگي در اختيار ما قرار گرفته است، در ارتباط با مسائل مالي احساس نگراني مي‌کنيم و ميخواهيم کاري انجام دهيم.از اين رو به سرعت دست به عمل مي‌زنيم و در بسياري از موارد خود را با مشکلات بيشتري مواجه مي‌سازيم. دليل اصلي اين امر آن است که آگاهي‌هاي ما از امور مالي و پولي به روز نيست و کارايي چنداني ندارد؛ با اين حال همچنان به مسير قبلي ادامه مي‌دهيم. به راستي چه کسي زمان کافي براي بودجه‌بندي دقيق، مرور اطلاعات مرتبط با بازار سهام و يا پيدا کردن بهترين روش‌هاي موجود براي بازنشستگي و تحصيل فرزندان خود را دارد؟

البته مشکل ما صرفا کمبود اطلاعات و يا نبود مشاوران آگاه نيست. در حقيقت حجم بالاي مطالب و نکات موجود در وب سايت ها، کتاب ها و همچنين توصيه هاي اقوام و آشنايان نيز مي تواند به شدت گيج کننده باشد و به جاي آنکه ما را در مسير موفقيت مالي قرار دهد، اساسا مشکلات را دو چندان سازد.

با اين حال، براي اخذ تصميمات مالي هوشمندانه (که مي تواند آينده  شما و خانواده‌تان را تحت تاثير قرار دهد) به اطلاعات مناسب نياز داريد. اين اطلاعات موارد متعددي را در بر مي‌گيرد که مي‌توان آنها را در قالب زير طبقه‌بندي کرد:

  1. اصول بودجه بندي؛ به اندازه اي که بدانيد پول خود را چگونه خرج مي کنيد.
  2. پس انداز مقدار معقولي پول براي موارد اضطرارينظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان