با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


راهنماي پولي براي همسران جوان

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۹ آبان ۱۳۹۴

پول علت بسياري از مشاجره ها ميان زوجين است و متاسفانه گاهي رابطه را کاملا نابود مي کند. اين مساله به ويژه همسران جوان را گرفتار مي کند، چراکه در ابتداي مسير زندگي مشترک، شناخت طرفين از هم محدود است و امکان بروز سوءتفاهم بالا است. از اين رو نبايد اجازه دهيد که پول بر روابط عاشقانه سايه بيندازد و شما را از همسرتان دور کند. اين کار با اتخاذ رويکردي مناسب در خصوص مسائل مالي به آساني قابل انجام است. آزمون زير به شما کمک خواهد کرد که روابط مالي خود را با شريک زندگيتان هماهنگ کنيد و به نحو مطلوبي مديريت نماييد.

۱٫ آيا زوجين بايد پيش از ازدواج اطلاعات مالي دقيقي از خود را در اختيار طرف مقابل قرار دهند؟
الف. آري
ب. خير

۲٫ شما در شرايطي که شاغل بوده ايد ازدواج کرده ايد. همسرتان نيز شاغل است و هر دوي شما بيمه هستيد. اين امکان وجود دارد که بيمه يکي از شما فرد ديگر را نيز شامل شود. آيا بهتر است يکي از اين بيمه ها را حذف کنيد، يا آنکه به صورت موازي بيمه هر دو نفر را حفظ کنيد؟
الف. آري
ب. خير

۳٫ مرد نتوانسته شرايط مالي شخصياش را مديريت کند و مقدار قابل توجهي بدهي به بار آورده است. در حالي که همسر او همواره مطابق برنامه عمل کرده و توازن را حفظ کرده است. حال چه کسي مسئول باز گرداندن بدهي شوهر است؟
الف. هر دو
ب. اين بدهي شوهر است و بايد خود بازگرداندن آن را بر عهده گيرد.
ج. کسي که درآمد بيشتري دارد مسئول بازپرداخت بدهي است.
د. هيچ کدام، بدهي هاي پيش از ازدواج مشمول زندگي مشترک نمي شوند.

۴٫ قاعده طلايي براي ازدواج موفق تلفيق حسابهاي مالي زوجين است.
الف. آري
ب. خير

۵٫ وقتي مقداري پول اضافه مي آيد، مرد ترجيح مي دهد خودروي خود را ارتقا دهد در حالي که همسر او به پس انداز گرايش دارد. بهترين راه براي پرهيز از مشاجره چيست؟

معیشت/ آبان ۹۴

 نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان