با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


راهنمایی ساده برای رهایی از بدهی ها

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۵ بهمن ۱۳۹۵

اگر شما نیز از آنگونه افرادی هستید که مدام بر حجم بدهی های خود می افزایید و رفته رفته درباره بازگشت آنها نگران شده اید، اکنون زمان آن فرارسیده تا به طور جدی در رویه خود تغییر ایجاد کنید. بدهی ها باعث کاسته شدن از منابع مالی شما میشوند و به مانند یک بیماری، آرامآرام پول های ارزشمندی که برای کسب آنها زحمت کشیده اید را به باد می دهند. راهحل این مشکل در برنامه ریزی دقیق و تدوین استراتژی مشخصی برای خروج از بحران است. گام های زیر به شما کمک خواهند کرد تا رفته رفته خود را از زیر بار بدهی رها سازید و زندگی مالی آرام و مطمئنی را در پیش بگیرید.

۱٫ بودجه بندی کنید
نخستین گام برای غلبه بر بحران بدهی بدون شک بودجه بندی است. امروزه ابزارهای گوناگونی وجود دارند که به شما در فرآیند تدوین بودجه ای واقعبینانه کمک می کنند. از طریق بودجه بندی و وفاداری در اجرای آن نه تنها مانع بروز بدهی های جدید می شوید، بلکه می توانید گام هایی آرام و دقیق را برای بازپرداخت بدهی های قبلی بردارید.

۲٫ بدهــی های گرانتر را زودتـــر بازگردانید
در گام بعد باید بدهی های اولویت بندی کنید و آن ها را به نسبت نرخ بهره، میزان تعویق و حجم کلی مرتب سازید. آنگاه بدهی های گرانتر را انتخاب نموده و پیش از سایرین آنها را بازگردانید. با این روش، ضمن جلوگیری از هدر رفتن منابع، فضای مانور بودجه را افزایش داده و می توانید سایر بدهی ها را با سرعت بیشتری پرداخت نمایید.

۳٫ خرید اعتباری را متوقف کنید
یکی از زمینه های اصلی در ظهور بدهی های جدید خریدهای اعتباری، چکی و یا اخذ وامهای بانکی است. اگر به استفاده از این روش ها ادامه دهید، تمام تلاش هایتان برای رهایی از بدهی ها ناکام خواهد ماند. سعی کنید خود را به خرید نقد عادت دهید و در برابر خرید اعتباری مقاومت کنید. اگر انجام این کار برایتان مشکل است، از طریق بودجه بندی و تعیین دقیق حد و حدود هزینه ماهانه به اراده خود را تقویت کنید. به علاوه …..نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان