با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


راهنمای شغلی برای مادران و پدران خوب

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

تولد کودکان زندگی پدر و مادر را در تمام جنبه ها تحت تأثیر قرار میدهد. زندگی شغلی از جمله همین حوزهها است که به تمامی دگرگون شده و امکان عملکردی مشابه با قبل وجود ندارد. اما نبود شغل ثابت باعث وارد آمدن فشار مالی به خانواده خواهد شد. خانوادهای که با ورود عضوی جدید، بیش از پیش به تأمین مالی نیاز دارد. این وضعیت باعث می شود که فشار کاری بیشتری روی یکی از اعضا وارد شود و نوعی از عدم تناسب به وجود آید. این فرد که اغلب پدر خانواده است، مجبور خواهد بود برای جبران این تغییر بیشتر کار کند و حتی شغل دوم و سومی را نیز اختیار کند. اما این کار در کنار فشار جسمی و روانی روی پدر خانواده، امکان حضور مستقیم و مشارکت در رشد و تربیت کودک را کاهش می دهد. امری که در نهایت به زیان کودک تمام خواهد شد. از سوی دیگر، توقف فعالیت شغلی مادر، رفته رفته امکان بازگشت او را به شغل پیشین کم می کند و در نهایت تجارب و تلاش های او را از میان می برد. اگر شما نیز به دلیل نگهداری از کودک، کار خود را ترک گفته اید، توصیه های زیر برای کسب درآمد و حفظ شرایط به شما کمک خواهند کرد.

پیش از هر چیز وضعیت جدید را تحلیل کنید
شناخت دقیق، مقدمه اقدامات مؤثر است. پس از تولد کودک، شرایط مالی خانواده تغییر می کند و به همین دلیل نیاز شدیدی به ارزیابی دوباره به وجود می آید. به همین دلیل، زوجین باید در سریع ترین زمان ممکن شرایط جدید، درآمدها و هزینه ها را محاسبه نمایند و خود را برای اقدامات متناسب آماده سازند. در این بررسی های جدولی تهیه نموده و درآمدهای فعلی و آتی، هزینه های احتمالی و نیازهای کوتاهمدت و بلندمدت کودک را در آن ثبت کنید. سپس با دقت این فهرست را بررسی نموده و برای تنظیم برنامه عملی متناسب با نیازها اقدام نمایید.

آموزش را جدی بگیرید
درست است که در این دوران نمی توانید به شغل خود بازگردید، اما در عین حال امکانات تازهای پیش روی شما قرار میگیرد که یکی از آنها مطالعه و آموزش های تازه است. با انجام این کار، روحیه کاری خود را حفظ می کنید و با کسب مزیت های جدید، امکان بازگشت به کار را نیز به دست خواهید آورد. برای تحقق این هدف…

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان