با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


راهنمای پولی برای مردان مریخی، زنان ونوسی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ دی ۱۳۹۳
ماهنامه معیشت

در این مقاله که برای بسیاری از خوانندگان معیشت جذاب خواهد بود، به بررسی تحقیق های صورت گرفته در باره اختلافات زو ج ها و اعضای خانواده درباره مسائل مالی خواهیم پرداخت و نیز درباره چگونگی نگرش به اختلافات مالی صحبت می کنیم. سعی می کنیم براساس این تحقیق ها که در کشورهای خارجی صورت گرفته راهکارهایی اقتصادی برای بهبود رابطه زوجین و دیگر اعضای خانواده ارائه کنیم.

در همه رسانه هایی که مخاطبان شان آدم های عادی هستند، صحبت های زیادی درباره مسائل مالی می شود. با نگاهی گذرا به روزنامه ها، مجلات و سایت های اینترنتی می توان تیتر هایی را دید که خوانندگان را به بحث و بررسی و استدلال درباره این جور مسائل فرا می خوانند. ما در معیشت فکر می کنیم که باید به این اطلاعات و توصیه های مالی توجه کرد و نباید به آنها گوش کرد! چون به اعتقاد ما این توصیه های ناپخته غالباً به اختلاف در بین اعضای خانواده بر سر مسائل مالی منجر می شوند، یا بر اختلافات آنها اثر بد می گذارند. بروز این نوع اختلافات در خانواده ها چیز عادی و رایجی است. اما این اختلاف ها غالباً ارتباطی با نگرشی دارد که افراد براساس آن مسائل مالی را می فهمند و درباره آ نها تصمیم می گیرند. مثلً وقتی خانواده ای می خواهد تصمیم بگیرد که امسال با پولش به سفر برود یا همین پول را پس انداز کند تا بتواند اقساط وام مسکنش را سریع تر تسویه کند، اختلاف دید گاه ها ناشی از تأثیر همان اطلاعات و توصیه های مالی است.
وقتی آدم ها به طور صریح یا ضمنی می گویند که «عقیده من از اینجا می آید»، غالباً فکر می کنیم که این گفته آنها دارد چیزی را درباره شخصیت شان برای ما آشکار می کند. زن و شوهر خیلی راحت اختلافات و تفاوت دید گاه های خود را درباره موضوعات مالی به شخصیت همسر شان نسبت می دهند و به این وسیله یا منطقی بودن او یا عمیق بودن فهمش را زیر سؤال می برند….

 

دی ۹۳نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان