با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


راه هايي براي صرفه جويي در هزينه هاي مسافرتي

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۹ آبان ۱۳۹۴

مسافرت هاي دسته جمعي در زمره لذت بخش ترين لحظات زندگي خانوادگي هستند. خاطرات اين گونه مسافرت ها گاه تا سال ها در ذهن اعضاي خانواده باقي مي ماند و موجب همبستگي بيشتر ميان آن ها مي شود. اما به مانند هر اقدام ديگري، برنامه ريزي مسافرت نيزبه لحاظ نمودن مسائل مالي و تأمين پول مورد نياز بستگي دارد. بدون در نظر گرفتن اين گونه ملاحظات، مسافرت مي تواند به آرزويي دور از دسترس بدل شود و يا در پايان کار، به گرفتاري هاي جدي منجر گردد.

نخستين گام براي مديريت بهينه مسافرت تهيه فهرستي از تمام هزينه هاي مرتبط با سفر است. از اين طريق، چشم انداز دقيقي از نيازهاي مالي به دست خواهيد آورد و مي توانيد براي آماده سازي پول مورد نياز به صرفه جويي و پس انداز بپردازيد. بخشي از اين صرفه جويي با هزينه هاي زندگي مرتبط است. مي توانيد با کاستن از هزينه هاي معمول و نيز با ياري از روش هايي که در مقالات متعدد تاکنون شرح داده شده است، پول مورد نياز را پس انداز نماييد. اگر برنامه مسافرتي شما به خارج از کشور است و به پول بيشتري نياز داريد، مي توانيد پس اندازهاي صورت گرفته را در بازاري امن سرمايه گذاري کنيد تا پس از گذشت چند سال امکان سفري طولاني و رؤيايي فراهم شود.
پيش از آغاز سفر مسائل ايمني را به ياد داشته باشيد. از فرد آشنايي بخواهيد تا در نبود شما از خانه مسکوني محافظت کند. حتي الامکان دستگاه هاي برقي را خاموش کنيد و براي جلوگيري از مشکلات ناخواسته گاز و آب را قطع نماييد. اگر مسافرت طولاني را برنامه ريزي کرده ايد، بيمه سفر و رانندگي را فراموش نکنيد، چراکه در صورت بروز مشکلي ناخواسته، بيمه مهترين پشتيبان شما خواهد بود. اين گونه تمهيدات ايمني در کنار حفاظت از دارايي هاي شما، باعث نوعي احساس آرامش خاطر شده و مسافرت را لذت بخش تر مي سازد.
در انتخاب مقصد مسافرت خود دقت زيادي داشته باشيد. بسياري افراد تصور مي کنند که مسافرت هاي طولاني به مکان هاي دور دست، تنها راه لذت بردن در کنار خانواده است.

معیشت / آبان ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان