با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


زمینه‌های تازه برای کار در خانه

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۸ اسفند ۱۳۹۷

کارکردن در خانه از جمله شیوه‌های اشتغالی است که در سال­های اخیر مورد توجه نیروی کار قرار گرفته است. این شیوه از کار شاید در ابتدا درآمد نسبتاً کمتری داشته باشد، اما مزایای متعدد آن موجب جذابیت کار در خانه می‌شود. البته محدودیت‌های درآمدی نیز ممکن است موقت باشند و با پیشرفت فرد در مسیر شغلی، افق‌های تازه‌ای پیش روی او گشوده شده و حتی راه برای کسب درآمدهای بالا و تجارت حرفه‌ای فراهم آید.

در ادامه برخی از مشهورترین موارد کار در خانه را بر اساس انواع مهارت‌های فردی به شما معرفی خواهیم کرد. اگر در هر یک از این زمینه‌ها احساس توانایی می‌کنید، در راه‌اندازی آن تردید نکنید. حتی می‌توانید در کنار شغل اصلی و ثابت، از این راه‌ها نیز برای افزایش درآمد استفاده نمایید و اوقات فراغت خود را نیز سودآور کنید.

  1. در صنایع دستی استعداد دارید؟

سال‌ها پیش برای فروش محصولات ساختِ‌دست نیاز به امکانات زیادی وجود داشت. اما امروزه مراکز فروش آنلاین این امکان را برای مشتاقان فعالیت‌های هنری فراهم آورده است تا محصولات خود را به ساده‌ترین روش به فروش برسانند. این فرآیند می‌تواند شامل فروش محصولات از طریق ایجاد یک وب‌سایت مستقل یا عرضه آن‌ها در مراکز مجازی صورت پذیرد که برای چنین فعالیت‌هایی تأسیس شده‌اند. اگر استعداد خوبی در کار با دست و طراحی محصولات زیبا دارید، می‌توانید در اولین فرصت برای شروع یک کسب و کار خانگی برنامه‌ریزی کنید. چرا که راه‌اندازی این مشاغل به سرمایه بسیار اندکی نیاز دارد.

  1. زبان خارجی می‌دانید؟

این گزینه از جمله روش‌های بسیار معمول برای کسب درآمد است. مسیر میان دانستن یک زبان خارجی و پول بسیار کوتاه است. امروزه وب‌سایت‌های گوناگونی در این زمینه به فعالیت مشغول هستند و پیوسته به دنبال نیروهای مترجم می‌گردند. اگر مهارت‌های خود را در این زمینه کافی می‌دانید، ورود به این عرصه شغلی تنها چند دقیقه زمان خواهد برد و احتمالاً پس از چند روز به جمع پرشمار مترجمان اضافه می‌شوید. اگر مهارت شما در این حوزه افزایش یابد و به ویژه توانایی خود را در مکالمه نیز افزایش دهد، شغل مترجم هر زمان برای شما مناسب خواهد بود. درآمد مترجمان همزمان بسیار زیاد است و می‌توانید با چند ساعت کار در هفته، درآمدی معادل یک کارمند ارشد را از آن خود کنید. البته اگر به تازگی یک زبان تازه را آموخته‌اید، سال‌ها زمان نیاز خواهید داشت تا به چنین سطحی برسید. اما اگر به این شغل علاقه‌ دارید، با صبر و حوصله هر هدفی در دسترس خواهد بود.

  1. تخصص حقوقی دارید؟

فعالیت‌های حقوقی و قانونی بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی امروز است. به‌همین جهت، اگر در زمینه حقوق تحصیل کرده‌اید، امکان بسیار مطلوبی برای کسب درآمد خواهید داشت. البته برای ورود به این عرصه ضرورتی ندارد که دفتری راه‌اندازی کرده و متحمل هزینه شوید. می‌توانید از طریق فعالیت‌های مجازی و به صورت تلفنی به دیگران مشاوره بدهید و از آن‌ها برای ارائه نکات حقوقی و راهنمایی‌های لازم پول مطالبه کنید.

  1. دقت نظر خوبی دارید؟

اگر فرد دقیقی هستید و با ادبیات و شیوه‌های نگارشی آشنایی دارید، گزینه‌ ویراستاری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اغلب مراکز چاپ و نشر به صورت دائمی به افرادی نیازمند هستند که محصولات آن‌ها را بازخوانی کرده و ایرادات احتمالی را برطرف کنند. البته درآمد این شغل چندان زیاد نیست، اما پس از گذشت مدتی به چهره‌ای مشهور تبدیل شده و می‌توانید مبالغ بیشتری را نیز برای خدمات خود دریافت نمایید. به علاوه آشنایی با فضای چاپ و نشر و مطالعه دائمی این امکان را به شما خواهد داد تا خودتان نیز به صورت مستقیم اقدام به نوشتن کنید و پس از چند سال، متن‌های چاپ‌شده خود را به عنوان یک نویسنده بر ویترین کتابفروشی‌ها ببینید.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان