با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


سبک سفر کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

دلایل خوبی وجود دارد که همگی به ما می‌گویند باید در هنگام سفر تا حد ممکن از به‌همراه بردن وسایل غیرضروری خودداری کنیم. اول اینکه از پرداخت هزینۀ اضافی برای بار جلوگیری می‌شود. دوم اینکه حمل کردن کیف یا چمدان سنگین در مکانی ناآشنا بسیار ناخوشایند است و سوم اینکه درصورتی‌که بار زیادی نداشته باشید، می‌توانید برای جابه‌جایی از وسایل نقلیۀ عمومی استفاده کنید که این کار باعث کاهش چشمگیر در هزینه‌های سفر می‌شود.

اما مراقب باشید، اگر در این کار زیاده‌روی کنید با دردسر مواجه می‌شوید. چون ممکن است مجبور شوید برخی از وسایل مورد نیاز را خریداری کنید یا در دسترس نبودن این موارد شما را آزار دهد.

بستن چمدان را به آخرین لحظات موکول نکنید

خیلی از افراد تا آخرین لحظات به وسایل مورد نیازشان فکر نمی‌کنند و در آخرین فرصت برای این کار اقدام می‌کنند. به دلیل فشار و استرسی که در این مواقع بر فرد حاکم است، تصمیم‌گیری درست برای فرد دشوار می‌شود و ممکن است وسایل ضروری را از قلم بیندازد.

به فکر مسیرهای ناهموار باشید

زمانی که مشغول برداشتن وسایل مورد نیازتان هستید، به این فکر کنید که درصورت استفاده از چمدان‌های چرخ‌دار در خیابان‌ها و مسیرهای ناهموار با مشکل مواجه می‌شوید. این مورد خود انگیزه‌ای قوی برای سبُک سفر کردن در شما ایجاد می‌کند. پس تاجایی‌که امکان دارد سعی کنید به یک کوله‌پشتی بسنده کنید تا به‌راحتی بتوانید هرجایی خواستید را ببینید، از پله‌ها بالا بروید، از طبیعت دیدن کنید و از آزادی کامل لذت ببرید.

سعی نکنید میزان زیادی وسیله در کوله‌پشتی خود جای دهید

به یاد داشته باشید که می‌باید سبک سفر کنید نه کم‌حجم. این مورد دو دلیل دارد: اول اینکه شما با کیفی بدون چرخ سفر می‌کنید و وزن زیاد شما را بسیار خسته خواهد کرد. دلیل دیگر این است که اگر بیش از حد وسیله‌ها را در کوله‌پشتیتان قرار دهید، احتمال پاره شدن کوله‌پشتی به‌شدت افزایش می‌یابد یا اینکه ممکن است وسایل داخل آن تغییر فرم دهند یا خراب شوند. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که با پر کردن زیاد از حد کوله‌پشتی دسترسی شما به وسایل بسیار سخت و زمان‌بر می‌شود و برای دسترسی به وسایلی که در قسمت‌های زیرین قرار دارند، شما باید زحمت زیادی بکشید.

البته با دسته‌بندی و چیدمان صحیح وسایل به ترتیبی که احتمالاً مورد نیاز قرار خواهند گرفت می‌توان تا حد زیادی بر این مشکل غلبه کرد.

منطقی خرید کنید

در آخر به‌یاد داشته باشد که باید از خریدهای احساسی پرهیز کرد، چون شما باید از کل سفر لذت ببرید و در مسیر برگشت نیز این روند باید ادامه پیدا کند. در چنین سفری فقط خرید اشیای خاطره‌انگیز و پرارزش درست و منطقی است. چیزی که در آینده حس خوب این سفر را برای شما تداعی کند.نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان