با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


سفر

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

از گذشته‌ های خیلی دور سفر  به‌خارج از کشور یک کار لوکس و مختص دو دهک بالای جامعه محسوب می‌شد. اما هم‌ اکنون با توجه به آزاد شدن نرخ بلیط پروازهای داخلی و حذف بسیاری از یارانه‌ ها، هزینه سفرهای داخلی دست‌ کمی از بسیاری از سفرهای خارجی ندارد. مانند هر کار دیگری، آگاهی و تجربه، باعث کاهش چشمگیر هزینه‌ ها و بهره بهره‌بردن حداکثر از امکانات می‌ شود. در اینجا ثمره تجربه و دانش چند مسافر حرفه‌ ای را در قالب ترفندهای کاهش هزینه مسافرت‌های خارجی جمع کرده‌ ایم.
کسب اطلاعات
با جستجو در اینترنت و صحبت با افرادی که پیش از این به کشور و منطقه مورد نظر شما سفر کرده‌ اند، می‌ توانید اطلاعات بسیار با ارزشی را به‌دست آورید: اطلاع از بهترین و بدترین فصل یا به‌ اصطلاح “High season” و “low season” اطلاع از وضعیت حمل‌ و نقل، فصل‌های حراج و تخفیف‌های اقامتی، آشنایی با جغرافیای شهری و محل قرار گرفتن نقاطی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید.،
میزان تقاضا برای سفر به هر شهر و کشوری، به‌دلایل متعدد، در طول سال کاهش یا افزایش می‌ یابد. طبیعتاً در هنگام افزایش تقاضا (High season) هزینه‌ ها به‌ شدت افزایش می‌ یابند. بنابراین مهم‌ترین عامل در برنامه‌ ریزی سفر ، تعیین زمان انجام آن است. اگر قصد شما از مسافرت خارجی، شرکت در فستیوال یا نمایشگاه خاص یا دیدار از اتفاق یا آیین مشهوری نیست، مراقب باشید سفر شما با یکی ازاین اتفاقات مصادف نشود. از سوی ‌دیگر در برخی از مناطق، فصول کسادی (Low season) به‌ دلیل شرایط نامساعد  آب‌و و‌هوایی و یا وضعیت خاص سیاسی- امنیتی به به‌وجود می‌ آیند. پس اگر می‌خواهید در تایلند گرفتار سونامی نشوید یا اگر نمی‌ خواهید ببه‌دلیل حملات تروریستی در ترکیه، ناخواسته چند هفته‌ ای را اقامت کنید، اطلاعات مربوط  به‌مقصد خود را از منابع معتبر کسب کنید.
محل هتل:
با ارزش‌ترین چیز شما در سفر، زمان و انرژی شماست. برای نگهداری  ازاین دارایی ذی‌قیمت، بایدستی زمان‌هایی را که هر روز در وسایل نقلیه می‌ گذرانید، مدیریت کنید. پس اگر قصد دارید با تور به مسافرت خارجی بروید، حتماً سراغ تورهای معتبر و خوشنام بروید. مسافرت با شرکت‌های تورگذار حرفه‌ ای و خوشنام ، می‌ تواند با کم کم‌کردن دغدغه‌ های شما و حتی کاهش هزینه‌ ها، سفر لذت‌دت بخش و خاطره‌ انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد.

معیشت / آذر ۹۵برچسب‌ها : , , , ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان