با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


سه گام اصلی برای دستیابی به موفقیت

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

بسیاری از ما ورزشکار حرفه‌ای نیستیم و حتی ممکن است هرگز ورزش نکنیم. مجموعه فعالیت‌های بدنی ما در طول سالیان دراز شامل پیمودن مسیر خانه تا محل کار و پیاده‌روی‌های ضروری و گاه‌ و بیگاه است. اما این بی‌تفاوتی از سوی بدن‌مان جدی گرفته می‌شود و بیماری‌ها و آسیب‌های جسمانی نتیجه آن خواهد بود. در برابر چنین وضعیتی و یا برای پیشگیری از مشکلات بعدی، برخی از ما تصمیم می‌گیریم تا ورزش را وارد برنامه زندگی کنیم و به بدن خود کمک نماییم. اما این تصمیم تنها آغاز راه است و با موفقیت فاصله بسیاری وجود دارد.
در زندگی حرفه‌ای اغلب ما نیز شرایط مشابهی حکم‌فرما است. در اغلب موارد پس از پایان دوران تحصیل، کاری را آغاز می‌کنیم و سالیان دراز به آن ادامه می‌دهیم. ممکن است این کار را دوست نداشته باشیم و حتی درآمد خوبی نیز به‌ دست نیاوریم. اما همچنان به‌کار کردن ادامه می‌دهیم. این وضعیت در نهایت به ورشکستگی، ناامیدی و از بین رفتن فرصت‌های زندگی منتهی خواهد شد. بااین‌حال بسیاری از ما قادر به ایجاد تغییرات ضروری نیستیم و با سرعت به‌سوی شکست پیش می‌رویم. با وجود این، حتی در شرایطی که تصمیم  به‌تغییر بگیریم (مانند زمانی که تصمیم به ورزش کردن می‌گیریم) شرایط آسان‌تر نمی‌شود و پیمودن مسیر به توانایی‌های روانی و شخصیتی نیاز دارد.
در واقع اگر اراده‌ای نیرومند نداشته باشیم، اعتماد‌ به‌ نفس‌مان ضعیف باشد و آنچه انجام می‌دهیم را ارزشمند ندانیم، با موفقیت فاصله بسیاری داریم. موفقیت بیشتر از عوامل بیرونی و معیارهای مادی به یک «شخصیت موفق» وابسته است. شخصیتی که عوامل ضروری برای پیمودن مسیر را دارا باشد. برای مثال، در خصوص ورزش کردن، اگر فرد نتواند با اراده و پشتکار در مسیر پیشروی کند و آنچه انجام می‌دهد را بی‌معنا بداند، بدون‌ شک پس از مدتی زیر فشار ورزش تسلیم خواهد شد و همه‌چیز…

معیشت / آذر ۹۵نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان