با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


سوناتای مشکی متالیک و روایت مرگ دلخراش مرحوم اعلا کوچک زاده

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

آقا اعلا تحويلدار میانسال يكي از شعب صندوق قرض الحسنه اي در خيابان شادمان بود. او به همراه همسر و دو دختر  ۴  و  ۷ سـاله اش يك زندگي بسيار بي حـاشيه و بدون اوج و فرودي را در آپـارتمــان ۵۹ متري دوخوابه اش سپري مي كرد تا اينكه ۶ مــاه قبل از مرگ اش يك ســونــاتـــاي ۶ سيلندر مشكي متــاليك مدل ۲۰۱۰ را از پدرخـانم مرحوم اش به ارث برد و زندگي اش وارد مرحــله جديدي شد.

او چند روز پس از مراسم ختم پدر خانمش درست در دوره اي كه همسرش بعلت عزادار بودن در مسائل روزمره زندگي دخالتي نمي كرد، پرايد مدل ۷۶ سفيد رنگ شــان را فروخت و يك دست كت و شلوار زغالي رنگ هاكوپيان خريد و رسماً سوناتا سوار شد. آقا اعلا خيلي زود متوجه شد كه سوار مـاشين مدل بالا شدن خيلي چيزها را تحت تاثير قرار مي دهد. اول از همه نوع نگاه و احـترام مردم را تغيير مي دهد كه نسبت به اين بخش از مـــاجرا بسيار علاقه مند شده بود و دائمــا بدون اينكه به كسي چيزي بروز بدهد رفتار و برخورد اطرافيـان و حتي غريبه ها را مورد ارزيابي قرار مي داد و به عبارتي «احترام سنجي « مي كرد و با وضعيت قبلي مقــايسه مي كرد. الـبته در اين بخش از تغييـرات بوجود آمده عوارضـي بنــام گرانفروشي و انتظار انعام از شــاگرد مغازه ها و مشــكلاتي از اين دست در حـال شكل گيري بود كه در عين آزار دهنده بودن چون به نوعي از موقعيت اجتماعي و كـلاس بالاي فعلي اش نــاشي مي شد پس يك جوري آن را با عينك خوشبيني خوب و قابل تحمل تفسير مي كرد.

اما مسائل و محدويت هاي ديگري هم به وجود آمده بود، براي نمونه يك سوناتا سوار هنـگام رانندگي در خيابان و اتوبان بدليل حفظ پرستيژ و البته پيشگيري از ريسك تصادف، گرفتار محدوديت هاي بي انتهايي مي شود اول اينكه بايد كلي زودتر از سابق راه بيــافتد تا به موقع به مقصد مورد نظرش برسد زيرا ديگر امـكان تغيير مسيردادن هاي نــاگهاني و انجــام حركات مارپيچ در خيابان و اتوبــان برايش مقدور نيست. برخلاف ســابق كه او با پرايد مدل ۷۶ اش با فراغ بال عرض و طول اتوبــان را هرچندبار كه لازم مي بود بطور شنــاور طي مي كرد و مسـير حركتش را به خطوط روانتر تغيير مي داد. در گذشتـه، او يك بازي تمركز افــزاي مخصوص به خودش هم داشت، هنــگام رانندگي در اتوبــان با سرعت بــالاي ۱۰۰ كيلومتر، آهسته به ماشين جلويي نزديك مي شد و …نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان