با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


ما نیز ثروتمند شویم

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

ثروتمند شدن یک انتخاب است. اگر شما در ثروت زندگی نکنید، قطعاً در فقر زندگی خواهید کرد. ثروت انتخاب شماست.

اگر بخواهیم ثروتمند شویم باید از حالت کنونی خود دست برداریم و مانند فرد ثروتمند فکر کنیم، انتخاب کنیم، تصمیم بگیریم، سرمایه‌گذاری کنیم و ارتباطات خود را مدیریت نماییم. به‌معنای دیگر باید ثروتمندانه زندگی کنیم تا ثروتمند شویم.

عادات رفتاری افراد ثروتمند را که به موفقیت مالی آن‌ها می‌انجامد، بیان می‌کنیم:

  • افراد طبقۀ متوسط با همه دوست‌اند؛ اما افراد ثروتمند آگاهانه دوست انتخاب می‌کنند

وارن بافت می‌گوید: «بهتر است با کسانی‌که از شما بهترند، معاشرت کنید. دوستانی را انتخاب کنید که رفتارشان بهتر از شماست؛ در این صورت به همان مسیر سوق داده می‌شوید». ثروتمندان می‌دانند که معاشرت با افراد موفق، موفقیت‌ آن‌ها را هم درپی خواهد داشت و همین‌طور معاشرت با افراد ناموفق اثرات پیش‌بینی‌شده‌ای به‌همراه دارد. اگر می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید، با کسانی بگردید که درآمد بیشتری دارند. همۀ این کارها برای آن است که طرز فکر شما با طرز فکر افراد موفق همسو شود.

  • افراد طبقۀ متوسط برای پول درآوردن کار می‌کنند، اما افراد ثروتمند برای یادگرفتن

رابرت کیوساکی می‌گوید: «در جوانی برای یادگرفتن کار کنید نه کسب درآمد و پول درآوردن». افراد طبقۀ متوسط درمقابلِ پیشنهاداتی که پول بیشتری برای آنان به‌دنبال دارد، به‌راحتی شغلشان را عوض می‌کنند. ثروتمندان می‌دانند که کارکردن فقط برای کسب درآمد نیست، به‌ویژه در عنفوان جوانی. شما برای ثروتمند شدن نیاز به کسب مهارت و تجربه و تخصص دارید؛ برای مثال اگر بخواهید بهتر از دنیای تجارت و فروش سر دربیاورید، بهتر است مدتی فروشندگی کنید. یا برای این‌که حسابداری یاد بگیرد، می‌توانید مدتی در بانک کار کنید. اگر می‌خواهید ثروتمند باشید، باید برای آموختن مهارت‌هایی کار کنید که برای ثروتمند شدن به آن‌ها نیاز دارید.

  • افراد طبقۀ متوسط اسباب و لوازم دارند، اما افراد ثروتمند پول

ویل راجرز، فیلم‌ساز و روزنامه‌نگار معروف می‌گوید: «اکثر مردم پول خود را صرف خرید وسایل و لوازمی می‌کنند که نیاز واقعی به آن‌ها ندارند و فقط با این کار می‌خواهند کسانی را که دوستشان ندارند، تحت تأثیر قرار دهند». به ماشین مدل بالا‌ و خانۀ بزرگ و مجلل برمی‌گردیم، چیزهایی که اکثر افراد طبقۀ متوسط پولشان را برای آن‌ها هزینه می‌کنند. اگر سری به محلۀ زندگی این‌گونه افراد بزنید، معمولاً شاهد ماشین‌های مدل جدید و لوازم پرزرق و برق خواهید بود. ثروتمندان می‌دانند که برای ثروتمند بودن، باید پول را بیشتر از اسباب و لوازم بخواهند. اگر همچنان به خریدن این وسایل ادامه دهید، پول شما صرف خرید همین‌ها می‌شود. به‌جای خرید این‌گونه وسایل پرزرق و برق، به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری روی پولتان فکر کنید. اگر معتاد به خرید هستید، لااقل پول خود را صرف خرید ملک و دارایی کنید. به سرمایه‌گذاری علاقه نشان دهید، پس به‌جای خرید کفش و لوازم الکترونیکی به‌دنبال سرمایه‌گذاری در سهام و کسب‌وکارها باشید. البته پس‌انداز همه‌چیز نیست، اما می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت مالی باشد.

  • افراد طبقۀ متوسط روی پس‌انداز تمرکز می‌کنند، اما افراد ثروتمند روی کسب درآمد

برایان تریسی می‌گوید: «بزرگ‌ترین دارایی شما توانایی شما در کسب درآمد است. بزرگ‌ترین منبع شما زمان شماست». پس‌انداز مهم است. سرمایه‌گذاری از آن مهم‌تر؛ اما کسب درآمد پایه و اساس هردوی آن‌هاست. می‌دانید که شما به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نیاز دارید؛ اما برای دست یافتن به اهداف فوق‌العاده باید پول بیشتری دربیاورید. ثروتمندان از این موضوع آگاه‌اند و به‌دنبال راه‌های دیگری برای کسب درآمد و پس‌انداز بیشترند. اگر واقعاً می‌خواهید ثروتمند شوید، توانایی خود را در کسب درآمد تقویت کنید نه توانایی‌تان را در پس‌انداز پول.

نویسنده: زهراسادات هاشمینظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان