با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


مدیریت پولی برای جوانان

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۵ مهر ۱۳۹۴

بر اساس تحقیقات اخیر و آمارهای به دست آمده، جوانان در دوره های افزایش ناگهانی جمعیت در معرض بیشترین آسیب ها قرار دارند. این گروه سنی به سبب رویارویی با مشکلات مرتبط با کمبود منابع و مشاغل با دردسرهای زیادی مواجه می شوند و موفقیت مالی آنها بیش از دیگر دوره ها تحت الشعاع توانایی های فردی قرار می گیرد. از این رو آموزش برنامه ریزی مالی و مهارت های مدیریت فردی برای جوانان امروز ایران اولویت ویژه ای دارد. بر این اساس، توانایی های حرفه ای، علمی و فردی بدون برخورداری از مهارت مدیریت مالی راه به جایی نخواهد برد. اگر در سنین ابتدایی جوانی خود قرار دارید، پیش از آنکه با دشواری های ناشی از نبود برنامه مواجه شوید، مدیریت مالی زندگی را جدی بگیرید. با این کار مسیر شغلی موفق تری خواهید داشت، بیشتر پس انداز می کنید و با گذشت هر سال شرایط بهتری می یابید. توصیه های زیر به شما کمک خواهد کرد برنامه مالی مناسبی را تهیه کنید:

۱٫ بدانید که به برنامه نیاز دارید
پیش از هر چیز باید ضرورت طراحی یک برنامه دقیق را به درستی درک کنید. اگر می خواهید در بلند مدت به اهداف مطلوب خود دست یابید، باید گام های اقتصادی و مالی خود را به دقت در نظر داشته باشید و از قبل در خصوص چند و چون آنها تصمیم بگیرید. این برنامه مبنای قابل استفاده ای برای ارزیابی کیفیت حرفه ای شما فراهم می کند، بودجه بندی را میسر می سازد و ارزیابی دقیقی از مسیر زندگی مالی به شما ارائه می کند.

۲٫ سرمایه گذاری را آغاز کنید
بسیاری از جوانان در دوران ابتدایی زندگی اهمیت سرمایه گذاری را نادیده می گیرند و زمانی این فرآیند را آغاز می کنند که کار بسیار دشوار است. فشار هزینه های زندگی، بحران های اقتصادی و نبود پشتوانه مناسب سرمایه گذاری را در سنین بالاتر دشوار می سازد. اگر پیشرفت مطلوب و آینده ای آرام و درخشان را طالب هستید، باید …نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان