با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


مشکلات پولی و مالی رابطه شما را نابود خواهد کرد

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

یکی از دلایل عمده بروز اختلاف در خانواده‌ها به ویژه در خصوص زوج‌های جوان مسائل پولی و مالی است. در حالی که اختلاف نظر و یا بحران‌های جدی مالی می‌تواند به نابودی کامل یک رابطه زناشویی بینجامد، هم‌راستا بودن فعالیت‌ها و دیدگاه‌های مالی علاوه بر کنترل بحران‌های احتمالی به ایجاد احساس امنیت مالی و در نتیجه روابط شادتر و توام با آرامش بیشتر منتهی می‌شود.

بسیاری از زوج‌های جوان با مشکلات مرتبط با بدهی‌ها و کمبود اعتبار مواجه هستند و این مشکلات مساله بدهی‌ها را به یکی از دلایل عمده اختلافات در خانواده‌ها بدل ساخته است. این مساله به ویژه در شرایط بحران اقتصادی عمومی تشدید می‌شود و  در صورت نبود همراهی میان زوجین و طراحی استراتژی مشخص مالی می‌تواند روابط خانوادگی را با فاجعه روبرو سازد. در حقیقت، بدهی‌های خانواده قاتلی خاموش است که اعتماد به نفس زوجین را آرام آرام از میان می‌برد و در نتیجه با رشد بدهی‌ها شادمانی آنها نیز کاهش می‌یابد.

اما خبر خوش برای زوج‌های جوان این است که می‌توان با استفاده از روش‌های دقیق و تدوین استراتژی مشخص از آسیب‌پذیری روابط در برابر بدهی‌ها و یا سایر بحران‌های مالی جلوگیری کرد.

در قدم نخست باید برای کنترل سطح بدهی‌های خود کوشش کنید. فهرستی از بدهی‌ها جاری را تهیه کرده و با همسر خود قرار بگذارید که تا زمان بازگرداندن تمامی آنها تا حد ممکن از افزایش میزان بدهی جلوگیری خواهید کرد. البته ممکن است وام‌های اعتباری دریافتی شما در اثر تاخیر در پرداخت به صورت صعودی رو به افزایش باشند؛ از این رو باید …برچسب‌ها : , ,

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان