با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


معادله‌ای جادویی برای سلامتی، ثروت و روابط موفق

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۵ اسفند ۱۳۹۳
معادله‌ای جادویی برای سلامتی، ثروت و روابط موفق-ماهنامه معیشت

معمولاً در آغاز هر سال اهدافی را برای خودم تعیین می‌کردم؛ مانند این‌که «امسال هر روز صبح هزار کلمه می‌نویسم»، «روی تردمیل می‌دوم»، «روزانه بایت داشته‌هایم شکرگزاری می‌کنم» و غیره. اما همچون ۹۲ درصد دیگر از امریکایی‌ها، در پایان سال هیچ یک از این اهداف تعیین ‌شده را به‌دست نیاوردم و از این مسأله آزرده بودم.

اما روزی تصادفاً به معادله‌ای برخوردم که توسط فردی به نام دیوید گلیچر ابداع شده بود و همه چیز را تغییر داد. گلیچر این معادله را در سال ۱۹۶۰ پیشنهاد کرده بود، اما طرح او آنقدر مبهم است که حتی در ویکی‌پدیا نیز مدخلی ندارد (این معادله بعدتر توسط کتی دنی‌میلر در دهه هشتاد اصلاح شد). با این وجود، از زمان کشف این معادله توانسته‌ام بسیاری از اهداف خود را در زمینه سلامتی، ثروت و روابط محقق سازم.

پیش از آشنایی با این معادله بایستی توجه داشته باشید که تعیین برنامه‌ صرفاً شامل تعیین هدف نیست. آنچه شما واقعاً باید انجام دهید، تغییر رفتارها است. اما تغییر رفتار (ورزش بیشتر، ولخرجی کمتر، ترک سیگار و …) بسیار دشوار است.

معادله تغییر گلیچر

این معادله بیشتر در حوزه تغییر سازمانی مطرح شده است، اما در مورد تغییر رفتارها نیز به صورت جادویی عمل می‌کند. صورت ریاضی این معادله به شکل زیر است:……نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان