ماهنامه معیشت دی ۹۴ منتشر شد  آنچه در این شماره خواهید خواند

زمان مطالعه: 1 دقیقه
  تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ دی ۱۳۹۴

در میان انبوه آمار و اطلاعات در کشور که پس از راه پیدا کردن اینترنت به خانه ها از در و دیوار خانه می ریزد و ذهن آدمی را آشفته می کند، وعده های پوچ و اغواکننده نیز روز به روز در حال افزایش هستند. هر کجا که پای پول وسط باشد طبیعتا باید منتظر انواع و اقسام رذایل اخلاقی هم باشیم. البته چندان غیرطبیعی هم نیست. وقتی رئیس جمهور و وزیر و وکیل آمارهای بی سر و ته و غیرقابل اتکا می دهند و بعدها معلوم می شود که این آمارها غیرواقعی بوده اند از فردی که با وعده های پوچ و دروغین سر دیگری را می خواهد کلاه بگذارد انتظار چندانی نمی رود.

آنچه در این آشفته بازار وعده ها و اغواگری ها به انسان کمک می کند، البته ذکاوت و آگاهی است. برای این منظور قواعد زیر را در نظر داشته باشید تا سرتان کلاه نرود:

هرگاه در مسایل مالی، بزاقتان بیشتر از حد معمول ترشح کرد بدانید کسی دارد سرتان کلاه می گذارد. این اولین قانون سردستی سرمایه گذاری است. اگر به زبان دیگری بخواهیم این قانون را بازگو کنیم باید گفت اولین چیزی که یک آدم باهوش و آگاه در این فضای مبهم به آن توجه می کند این است که پیشنهاد سودهای بالاتر از حد متوسط واقعی نیست و حتما ریگی به کفش پیشنهاددهنده آن است. سودهای بالا بسیار اغواکننده به نظر می آیند و آب دهان آدم را راه می اندازند و انسان درجا برای خودش خیالات می کند که دو سال دیگر، سه سال دیگر و ۴ سال دیگر پولش ۱۰ برابر شده و با آن پول خانه و ماشین خریده و ازدواج کرده است…


  اشتراک ماهنامه


نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان