“معیشت” شهریور منتشر شد  آنچه در این شماره خواهید خواند

زمان مطالعه: 2 دقیقه
  تاریخ انتشار مطلب : ۰۵ مرداد ۱۳۹۵

ندارم وحشتی از شیر و ببر و حمله گرگان                 از آن گرگی که میپوشد لباس میش میترسم
مرا با جو فروشان سر بازار کاری نیست                       من از گندم نمایان ارادت کیش میترسم
قبل از آغاز سخن، از تمامی دارندگان و رانندگان اتوبوس، کامیون، کامیونت، وانت بار، مینی بوس، به ویژه نیسان بار هم چنین پوشندگان البسه های کینگ و کوئین عاجزانه درخواست میکنم در اسرع وقت اشعار فوق الاشعار را در پشت وسیله خود درج نمایند و ضمن دریافت بسته تشویقی فاتحه نثار روح اموات، درجات زندگی جمع کثیری از هموطنان به ویژه نسل جوان، سهم به سزایی را ایفا نمایند.
اگر برای سرمایه تان برنامه ای ندارید، باید به شما اطمینان دهم که گروه کثیری برای سرمایه تان برنامه دارند. اصلاً مهم نیست که سرمایه شما شش رقمی یا شانزده رقمی باشد، چون این عزیزان برای ریال به ریال آن برنامه دارند.
حتماً ماجرای گولدکوئست و پنتاگونا را به خاطر دارید. این دو مورد شکل استاندارد دام هایی هستند که با اندکی تغییر، قرن هاست برای شکار سرمایه به اجرا در می آیند. قسمت دردناک قضیه اینجاست که ۹۵درصد فعالیت مالی هر دو شرکت، در ایران متمرکز بوده است. این واقعیت نشان میدهد که به لحاظ ژنتیک، دندان طمع بسیاری از هموطنان ما زودتر از دندان عقلشان در می آید.
در جلساتی که برای به تله انداختن سرمایه گذاران برگزار می شود، همیشه نمایش های مشابهی اجرا میشود که در اینجا به چند نمونه سنتی آنها اشاره میکنیم.

سناریوی اول: سیاره کودن ها
در این روش که مورد علاقه شرکت های هرمی است، به شما ثابت میکنند که روش زندگی و تفکر شما کلاً اشتباه بوده و باید از همین امروز راه خود را از اکثریت نادان کره زمین جدا کنید. وجه مشخصه گرگ های هرمی، تلاش در تحقق آرزوهای بزرگ شما و متبلور ساختن نبوغ کشف نشده شماست. این گروه از گرگ های  سرمایه معمولاً گوشی موبایل ۴۰میلیونی و ساعت پاتک فیلیپ در دست دارند و خودروشان حداقل بی ام دبلیو سری ۷ است.

سناریوی دوم: کیمیاگری
در این روش گرگ های سرمایه، وانمود میکنند که دانش خاصی را در اختیار دارند که میتواند در عرض چند ماه سرمایه شما را چند ده برابر کند. نمونه آشنای این روش، سرمایه گزاری در فارکس است. البته این روش دارای تنوع زیادی است و ممکن است طیف وسیعی از پیشنهادها، از بسته های کاشت قارچ در حمام منزل، تا درختچه های پر محصول موز تا تخم شترمرغ و پرورش تمساح و ایگوانا را شامل میشود.

سناریوی سوم: گنجبان ساده دل
اگر موضوع سرمایه گذاری، در حوزه معدن، مستغلات، کسب و کار، میراث فرهنگی و مانند آن باشد، روش کار متفاوت خواهد بود. در اینجا شما با افرادی مواجه میشوید، که از ارزش دارایی خود بی خبرند و شما که زرنگ و تحصیل کرده هستید، میتوانید با سرمایه اندکی، دارایی آنها را صاحب شوید. در این روش دیگر خبری از ماشین های لوکس و ساعت های گران قیمت نیست. شکارچیان سرمایه، شما را به دیدار یک پیرمرد روستایی می برند که در کومه ای دود زده زندگی می کند و هنوز از پایان جنگ دوم مطلع نشده است.
سخن آخر: گرگ های سرمایه با روش های بسیار متنوعی در کمین شما نشسته اند. پس هر پیشنهادی را با دقت بررسی کنید و دانش خود را در زمینه سرمایه گذاری افزایش دهید


  اشتراک ماهنامه


نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان