با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


معیشت ” اردیبهشت ۹۶ ” منتشر شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

قطار ماهنامه معیشت اینک به ایستگاه سی و یکم رسیده است و این تقارن، فرصت خوبی است برای بازنگریستن به مسیر طی شده مجله و ترسیم چشم اندازهایی از افق پیش روی ما
ماهنامه معیشت پیش آهنگ گشودن مسیری تازه در تاریخ مطبوعات کشور است که در آن قرار است مفاهیم پیچیده مالی و شاخصهای کلان اقتصادی، به گونهای تبیین شوند که برای خانوادههای ایرانی مفید باشد، در زندگی شخصی به دردِشان بخورد و در حل مسایل مالی به کارِشان آید.
این هدف گذاری روشن سبب شده است که راهِ سختی پیش روی مجله باشد چرا که به دلیل تفاوت محیط اقتصادی ایران با کشورهای توسعه یافته اقتصادی (نظیر نظام مالیاتی و کاربرد کارتهای اعتباری) در الگو برداری از نشریات معتبر جهانی با محدودیت هایی جدی مواجهیم و از سوی دیگر میان نخبگان علمی ایران نیز کمتر کسی دل در گرو تولید ادبیات کاربردی برای استفاده توده های مردم بوده است.
در سی شماره منتشره مجله طی چهار سال گذشته هدف ما ارتقای هوش یاری مالی و کمک به تصمیم گیری بهتر و سریع تر خانواده های ایرانی بوده است و تلاش کردیه ایم تمامی شوون زندگی خانواده اعم از مسایل روزمره نظیر تربیت فرزند، مهارت پس انداز و ترفندهای مالی و موضوعات پرچالش نظیر نوروز کم خرج، خریدهای مدرسه را مورد توجه قرار دهیم و حاصل کارمان در مجله، شامل توصیه های کاربردی برای بهبود معیشت خانواده های ایرانی باشد.
می کوشیم که با رصد مداوم محیط موثر بر رفتار اقتصادی ایرانیان و دریافت بازخورد از خوانندگان مجله، مجله ای را منتشر کنیم که در کنار روزآمد بودن با گذشت زمان، کهنه نشود و در این سی شماره، کوشیده ایم که جعبه ابزاری تدارک ببینیم که در آن متناسب با هر مساله مالی، ابزار مشخصی معرفی شود و مهارتهای متعددی را آموزش دهیم و ترفندهای مختلف مالی را معرفی کنیم.
تلاش ما در این راستا بوده است که معیشت، هوش یاری مالی خانواده های ایرانی را افزایش دهد و مانع از خلسه آنها در برابر وسوسه های تبلیغاتی شود که جیب کاربران را هدف گرفته اند.
حمایتهای مخاطبان و بازخوردهای مثبتی که دریافت کرده ایم در کنار انتقاداتی که شنیده ایم، ما را به ادامه مسیر مشتاق تر کرده است در این میان موفقیت مجله در کسب استانداردهای کیفی لازم از نگاه مخاطب مطابق ارزیابی های وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتخاب معیشت به عنوان یکی از نشریات منتخب جهت توزیع در کلیه کتابخانه های عمومی سطح کشور، سبب مباهات دست اندرکاران معیشت است و بابت این حسن نظر، از موسسه محترم نهاد کتابخانه های عمومی سپاسگزاریم.
معیشت در سی و یک شماره گذشته،، تحولات متعددی را از سر گذرانده است و این مسیر رو به پیشرفت، ادامه خواهد داشت تا زمانی که به بیشترین میزان تطابق شکل و محتوا با نیازهای مخاطبان دست یابیم و همراهان معیشت از مهارتها، ترفندها و اصول معرفی شده در معیشت، در مواجهه با مسایل زندگی خویش بهره برداری کنند.
دو بخش ویژه از این شماره به مطالب معیشت افزوده شده است؛ بخش اول ناظر بر ارایه نمونه الگوی هزینه- درآمد یک خانوار ایرانی است که مطلب این شماره از زبان یک کارمند دولت بیان شده است و در آن سیر پس انداز این خانواده در بازه زمانی ۱۱ ساله نمایش داده شده است.
بخش پولکی نیز از این شماره به مطالب مجله اضافه می شود که در آن با زبانی متفاوت و طنز موضوعات معیشت بیان شده است و امید است این بخش گل لبخند بر لبان مخاطبان بنشاند.
معیشت نامه را یک مژده به پایان می بریم؛ با هدف ارتباط بیشتر با مخاطبان و امکان دسترسی خوانندگان به مطالب شماره های پیشین مجله، تا پیش از انتشار شماره ۳۲ مجله، پایگاه اینترنتی معیشت با طراحی جدید راه اندازی خواهد شد که در آن علاوه بر مطالب منتشره مجله، اخبار و مطالب مرتبط با معیشت ارایه خواهد شد و متعاقب آن برنامه های طراحی شده برای حضور مجله در شبکه های مجازی با ایجاد صفحات و کانالهای مرتبط اجرایی خواهد شد.
از همه خوانندگان عزیز مجله، می خواهیم پیشنهادات و انتقادات خود را برای ارتقای سطح مجله و سایت را ارسال کنند و اگر نوشته ای دارند برای انتشار به معیشت بسپارندنظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان