با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


نقش شبکــه هـای اجتمـاعی در موفقیت اقتصادی

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

جهان امروز با ارتباطات وسیع میان افراد شناخته می شود. بخش قابل توجهی از زندگی ما توسط همین روابط اجتماعی تعیین می شوند و هرچه کیفیت این روابط بالاتر باشد، سطح زندگی نیز ارتقا خواهد یافت. البته در زمانه حاضر، تصور ارتباط میان انسان ها بدون ابزارهای ارتباطی جدید و فنآوری های دیجیتال امکانپذیر نیست. تک تک ما زمانی از روز را صرف حضور در شبکه های اجتماعی می کنیم و نقش های مختلف خانوادگی، اجتماعی، کاری و غیره را بر عهده می گیریم. این نقش ها دامنه وسیعی از کیفیات و اَشکال را شامل می شوند و در حوزه های متفاوتی عمل می نمایند که یکی از مهمترین این حوزه ها بدون شک با مسائل اقتصادی و مالی مرتبط است.
مطابق پژوهش ها، در آمریکا بیش از ۸۰ درصد مشاغل از طریق فضای مجازی اعلام می شوند و کارفرمایان نیروهای مورد نیاز خود را از این طریق استخدام می کنند. از این رو دارا بودن روابط شغلی مناسب در شبکه های مجازی و اجتماعی عامل بسیار مهمی در یافتن شغل مناسب است. به علاوه، اطلاعات مرتبط با سرمایه گذاری نیز به صورت گسترده در فضای مجازی ارائه می شود و در نتیجه موفقیت سرمایه گذاری تا حدود زیادی به آگاهی و دانش افراد از نحوه حضور در شبکه های مجازی وابسته است.
توصیه های زیر به شما کمک می کنند حضور موثرتری در شبکه های مجازی داشته باشید و موفقیت شغلی و کیفیت مالی زندگی خود را بهبود بخشید:

از خدمات شبکه هایی چون لینکدین (LinkedIn) استفاده کنید
حدود ۷۷ درصد از مشاغل ایالات متحده در وبسایت لینکدین اعلام می شود. این وبسایت یکی از مشهورترین و پرکاربردترین ابزارهای دیجیتال برای ارائه خدمات استخدامی است. درصد بسیار بالای کاریابی از طریق این وبسایت نه تنها…نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان