با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


نقش شبکه های اجتماعی در موفقیت اقتصادی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷
اقتصاد و شبکه های اجتماعی

جهان امروز با ارتباطات وسیع میان افراد شناخته می‌شود. بخش قابل توجهی از زندگی ما توسط همین روابط اجتماعی تعیین می‌شوند و هرچه کیفیت این روابط بالاتر باشد، سطح زندگی نیز ارتقا خواهد یافت. البته در زمانه حاضر، تصور ارتباط میان انسان‌ها بدون ابزارهای ارتباطی جدید و فن‌آوری‌های دیجیتال امکان‌پذیر نیست. تک‌تک ما زمانی از روز را صرف حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌کنیم و نقش‌های مختلف خانوادگی، اجتماعی، کاری و غیره را بر عهده می‌گیریم. این نقش‌ها دامنه وسیعی از کیفیات و اَشکال را شامل می‌شوند و در حوزه‌های متفاوتی عمل می‌نمایند که یکی از مهم‌ترین این حوزه‌ها بدون شک با مسائل اقتصادی و مالی مرتبط است.

مطابق پژوهش‌ها، در آمریکا بیش از ۸۰ درصد مشاغل از طریق فضای مجازی اعلام می‌شوند و کارفرمایان نیروهای مورد نیاز خود را از این طریق استخدام می‌کنند. از این رو دارا بودن روابط شغلی مناسب در شبکه‌های مجازی و اجتماعی عامل بسیار مهمی در یافتن شغل مناسب است. به علاوه، اطلاعات مرتبط با سرمایه‌گذاری نیز به صورت گسترده در فضای مجازی ارائه می‌شود و در نتیجه موفقیت سرمایه‌گذاری تا حدود زیادی به آگاهی و دانش افراد از نحوه حضور در شبکه‌های مجازی وابسته است.

توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کنند حضور موثرتری در شبکه‌های مجازی داشته باشید و موفقیت شغلی و کیفیت مالی زندگی خود را بهبود بخشید:

از خدمات شبکه‌هایی چون لینکدین(LinkedIn) استفاده کنید

حدود ۷۷ درصد از مشاغل ایالات متحده در وب‌سایت لینکدین اعلام می‌شود. این وب‌سایت یکی از مشهورترین و پرکاربردترین ابزارهای دیجیتال برای ارائه خدمات استخدامی است. درصد بسیار بالای کاریابی از طریق این وب‌سایت نه تنها در ایالات متحده بلکه در کشور ما نیز صدق می‌کند. از این رو دارا بودن حساب کاربری در این سایت‌ و استفاده از امکانات آن تاثیر قابل توجهی در یافتن موقعیت‌های شغلی مناسب خواهد داشت. با حضور موثر در شبکه‌هایی از این دست، می‌توانید شغل مورد نظر خود را بیابید و برای ارتقای خود تلاش کنید. در خصوص وب‌سایت لینکدین باید حضور مجازی خود را به صورت بهینه مدیریت کنید. رزومه کاری و معرفی شغلی را به صورتی انجام دهید که مدیران و کارفرمایان بتوانند به سادگی شما را یافته و پیشنهاد کاری را برای‌تان ارسال کنند. پروفایل خود را کاملا به‌روز نگه دارید و تغییرات شغلی و مهارتی را به صورت منظم در آن ثبت کنید.

…..نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان