با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


هشت اشتباه رایج در شبکه‌های مجازی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۵ دی ۱۳۹۴

حضور در فضای مجازی و استفاده از قابلیت‌های بی‌نظیر آن، وجوه مثبت و منفی بسیاری دارد. با این وجود، اگر شما نیز در زمره افرادی هستید که نسبت به این امکانات تازه نگاهی توأم با بدبینی دارید، باید بگوییم که کاملاً در اشتباه هستید. حضور مجازی صرفاً به معنای ایجاد فهرستی بلندبالا از تماس‌های روزانه و یا حضور دائمی در سیستم‌های ارائه دهنده خدمات ارتباطی (فیسبوک، تلگرام و…) نیست. شبکه‌های مجازی قادرند روابطی بسیار سودمند و فراتر از کاربردهای نه چندان جذاب روزانه ایجاد کنند؛ روابطی که برای موفقیت شما در جهان امروز حیاتی است.
موارد زیر اشتباهاتی است که مرتکب می‌شوید. توصیه‌ها نیز به هدف ارائه الگویی مناسب برای حضور در شبکه‌های مجازی طراحی شده‌اند. این الگو می‌تواند بدبینی احتمالی را نسبت به فضای مجازی کاهش دهد و همزمان، روش مواجهه با دنیای مجازی را در افراد علاقه‌مند به این حوزه تغییر دهد.
۱٫ زمانی در شبکه‌های مجازی حاضر شوید که جویای کار هستید
واقعیت این است که به تأخیر انداختن حضور مجازی تا زمان کاریابی اشتباهی جدی است. چراکه حضور مؤثر در این شبکه‌ها و ساختن ارتباطات نیرومند و پرفایده، برخلاف آنچه به‌نظر می‌رسد، زمان‌بر است و به همین جهت، اگر از قبل برای شخصیت مجازی خود برنامه‌ریزی نکرده باشید، در زمان نیاز نمی‌توانید روی قابلیت‌های آن حساب چندانی باز کنید.
۲٫ زمانی در شبکه‌های مجازی حاضر شوید که کار شما ایجاب کند
حضور شما در فضای مجازی بیانگر شخصیت شما در چشم هزاران نفر است. از این‌رو نمی‌توانید حضور خود را به وقایعی خاص محدود سازید و به‌طور مثال، صرفاً در جلسات مجازی و کاری به حضور در شبکه‌ها تن دهید. گستردگی روابط شبکه‌ای می‌تواند در موفقیت شغلی و کاری شما مؤثر واقع شود. این حقیقتی تردیدناپذیر است، اما استفاده از همین امکان بدیهی به حضور درازمدت شما نیازمند است.
۳٫ پرهیز از شبکه‌های اجتماعی
این شبکه‌ها بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی امروز ما هستند و به همین سبب، نمی‌توانید از آنها صرف‌نظر کنید. چراکه بدون این حضور، بخش بسیار وسیعی از امکانات ارتباطی خود را از دست می‌دهید. ممکن است دوستی‌های قدیمی‌تر شما نیز در این دوری آسیب ببیند. از حضور در شبکه‌های اجتماعی نترسید. زمانی‌که …نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان