با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


پرسش‌های بنیادین برای سرمایه‌گذاران

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

آموختن سرمایه‌گذاری یکی از رموز اصلی زندگی است و افراد موفق اغلب سرمایه‌گذارانی ماهر هستند. خوشبختانه برای این آموزش‌ها نیازی  دانشگاه و حضور در کلاس‌های تخصصی ندارید. سرمایه‌گذاری حتی به تحصیلات کامل هم نیازی ندارد. شما فقط باید درکی درست از ماهیت  کسب‌و کارها داشته باشید و با اعتماد‌به ‌نفس برنامه‌ریزی کنید. این فرآیند در اصول خود بسیاری ساده است و به‌ سادگی می‌توانید در انجام آن ماهر شوید.
در اینجا برخی از چالش‌های مهم پیش روی هر سرمایه‌گذار را  به‌شما معرفی می‌کنیم. این پرسش‌های کلیدی به‌ ویژه برای کسانی که به‌ تازگی سرمایه‌گذاری را آغاز کرده‌اند، اهمیت زیادی دارد. اگر پاسخی متناسب و درست به‌این پرسش‌ها بدهید، روند امور با سهولت بیشتری پیش خواهد رفت.
این‌رو خواندن نکات زیر را به تمام کسانی‌ که در فکر ورود به عرصۀ سرمایه‌گذاری‌ اند توصیه می‌کنیم:
چرا سرمایه‌گذاری ترسناک است؟
سرمایه‌گذاری برای بسیاری از ما کاری هراس‌آور و نگران‌کننده است. تصور عمومی آن است که مشارکت در این فراآیند می‌تواند بسیار پیچیده و زیان‌آور باشد. به‌ همین‌ جهت، تعداد افراد و خانواده‌هایی که وارد فرآیند سرمایه‌گذاری می‌شوند، در مقایسه با کل جمعیت بسیار محدودند . این رویکرد باعث می‌شود پس‌اندازهای این خانواده‌ها بی‌استفاده بمانند و یا در نهایت، وارد عرصه‌هایی چون خرید مسکن شوند. در حالی‌ که با انتخاب ابزارهای مناسب سرمایه‌گذاری و اندکی مطالعه و تحقیق، به‌ سادگی می‌توان از بازارهای مالی برای ثروت‌افزایی استفاده کرد. البته نمی‌توان اهمیت آموزش را در این دراین زمینه انکار کرد. با این‌حال، نباید از ترس کمبود تخصص کافی، کل این فرآیند را کنار بگذارید. امروزه منابع آموزشی بسیاری در دسترس ما قرار دارند که ….

معیشت / آذر ۹۵نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان