با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


پیش از خرید خانه رؤیایی خود به این موارد دقت کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۲ آذر ۱۳۹۴

خرید خانه رؤیای بسیاری از خانواده است. آنها در طول سالیان متمادی کار می کنند و پس از جمع آوری میزان مناسبی از پول برای خرید منزلی شخصی اقدام می کنند. اما انتخاب خانه آن گونه که در ابتدا به نظر می رسد آسان نیست. عوامل بسیاری در ارتباط با این انتخاب وجود دارند که گزینش را سخت می کنند. این مسأله به ویژه در شرایطی که خرید خانه با کمک وام بانکی صورت می گیرد، اهمیت بیشتری می یابد. شکل ظاهری خانه، تعداد اتاق ها، تأسیسات و امکانات موجود، محل قرار گرفتن خانه و نکات متعدد دیگری در انتخاب افراد تأثیرگذار است. به علاوه باید مشکلات احتمالی خانه نیز مورد توجه قرار گیرد و در فرآیند ارزیابی دخالت داده شود.
اگر به دنبال خانهای مناسب می گردید و شرایط اولیه خرید را مهیا ساخته اید، توصیه های زیر به شما در ارزیابی کیفیت آن کمک خواهند کرد. این معیارها را در تحلیل خود مدنظر داشته باشید و پیش از خرید خانه در خصوص آنها تأمل کنید.

۱٫ نزدیکی به مدرسه
اغلب زوج های جوان فرزندان کوچکی دارند و یا در حال برنامه ریزی برای تولد آنها هستند. به طور طبیعی پس از گذشت چند سال کودک شما باید به مدرسه برود و اینجا است که محل قرار گرفتن خانه و فاصله آن تا مدرسه اهمیت می یابد. ممکن است تصور کنید که همواره زمان کافی برای رساندن فرزندان به مدرسه را خواهید داشت و از این رو مسافت میان خانه و محل تحصیل آنها اهمیتی ندارد. اما این برداشت چندان درست نیست.

۲٫ همسایگان نامناسب
زندگی انسان ها در کنار یکدیگر تعریف شده است. از این‎رو اخلاق و شخصیت اهالی یک محله و همسایگان یک ساختمان از نمای ظاهری و امکانات آن مهمتر است. بهترین خانه ها نیز در مجاورت همسایگانی نامناسب بیارزش هستند و هیچکس طالب خرید آنها نیست. البته تشخیص دقیق روحیه اهالی ساختمان و محله چندان آسان نیست. اما باید تا حد امکان اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید. محلاتی که میزان فساد در آنها بالا است و مرکز جرم و جنایت به شمار میرود برای تهیه محل سکونت مناسب نیست. سعی کنید…

معیشت / آذر ۹۴نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان