با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چالش ۲۱ روزه ؛ عادات پولی خود را تغییر دهید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ آذر ۱۳۹۵

اگر رؤیای حساب بانکی پر از پول و رهایی از نگرانی مالی را در سر می‌پرورانید، باید پیش از هر چیز عادات خود را تغییر دهید. این تغییرات از طریق تلاش و استفاده از چالش‌های فردی امکان‌پذیر است. مطالعات نشان داده است که اگر عادتی تازه را برای مدت سه هفته ادامه دهید، امکان تغییر بلند مدت برای شما فراهم خواهد شد. تنها کافی است بتوانید در مدت بیست و یک روز رویه‌های جدید را جایگزین روش‌های قبلی کنید. ادامۀ مسیر به‌ سادگی و به‌ صورت خودکار پیش خواهد رفت.
در این‌جا برای نمونه چالشی را به‌ شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اجرا درمدت سه هفته طراحی شده است. این چالش، به صورتی شفاف و ساده طراحی شده است وبه‌ شما در کنترل ولخرجی و مدیریت پول کمک خواهد کرد. می‌توانید پس‌از انجام موفقیت‌آمیز آن، چالش‌های دیگر را با همین الگوی طراحی کنید. در گام نخست، باید نگرانی‌ها را کنار بگذارید و به هیچ چیز اهمیت ندهید. دربارۀ مشکلات فکر نکنید و روی دشواری‌های متمرکز نشوید. برای موفقیت در این چالش تنها کافی است روش تازه را  به‌مدت سه هفته ادامه دهید. این عادت‌های جدید برای صرفه‌جویی و پس‌انداز، پیشنهاد شده‌اند و در این مدت جای خود را در زندگی شما باز خواهند کرد. از آن پس می‌توانید با سرعت  به‌سوی اهداف خود حرکت کنید.
بیایید نگاهی به این پیشنهاد ۲۱ روزه داشته باشیم:
هفته اول: – برای خود نقطۀ مرجع انتخاب کنید
این چالش سه‌ هفته‌ای در نخستین گام با تعیین موقعیت کنونی و مشخص ساختن هزینه‌ها آغاز می‌شود که به‌ سرعت و با کم‌ترین فشار به سیستم پولی شما  انجام‌پذیر است. این وضعیت که ما  آن‌را نقطۀ مرجع می‌نامیم، نمودی از شرایط فعلی شما است. شرایطی که تغییرات بر روی آان انجام خواهد گرفت. تعیین این نقطه به‌ شما کمک خواهد کرد تا در پایان این بیست و یک …..

معیشت / آذر ۹۵نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان