با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چند مشاوره پولی از کلارک هاوارد

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
مشاوره پولی

کلارک هاوارد (Clark Howard) یکی از مشهورترین چهره‌ها در عرصه مشاوره پولی و پیشرفت شخصی است. او به عنوان مدیر یکی از مراکز بزرگ مشاوره مالی چندین کتاب پرفروش را به نگارش درآورده و هزاران نفر را از توصیه‌های خود بهره‌‌مند ساخته است.

توصیه‌های زیر توسط هاوارد برای بهبود شرایط مالی، مدیریت پول و حرکت به سوی موفقیت ارائه شده است. کاربرد آنها می‌تواند در افزایش کیفیت زندگی شما موثر واقع شود.

چند توصیه در زمینه مشاوره پولی

  1. نسبت به تغییرات در بازار کار حساس باشید

وضعیت‌های رکود و رونق همیشه در اقتصاد پیش می‌آیند و بازار کار را تحت تاثیر قرار می‌دهند. مهم آن است که افراد چگونگی عملکرد در هر یک از این را شرایط بدانند و بر اساس آگاهی مناسب گام بردارند. اگر در حال حاضر در جایی مشغول به کار هستید، با توجه به شرایط موجود، بهتر است به خوبی از موقعیت خود محافظت نمایید. این امر شامل تلاش برای بهبود کیفیت کاری و افزایش درآمد است. البته در این میان نیم نگاهی هم به بازار کار مرتبط با تخصص خود داشته باشید تا از فرصت‌های احتمالی برای تغییر وضعیت استفاده نمایید.

  1. خرج شدن پول را ردیابی کنید

این توصیه عمومی در زمینه مشاوره پولی توسط تمام مشاوران مالی مطرح می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت آن است. با ردیابی هزینه‌ها در دوره‌های ماهانه می‌توانید هزینه‌های مرتبط با هر بخش از زندگی را شناسایی کنید. از این طریق امکان صرفه‌جویی و پرهیز از هدر رفتن پول فراهم خواهد شد. به علاوه با ردیابی صحیح هزینه‌ها، نیازهای مالی ماهانه خود را شناسایی خواهید کرد و می‌توانید برای افزایش درآمد و ایجاد توازن مالی تلاش کنید.

  1. خریدهای گران قیمت را متوقف کنید

گاهی اوقات ما برای یک برند مشهور یا تهیه گارانتی مبالغ قابل توجهی را پرداخت می‌کنیم. در حالیکه ماحصل این هزینه چندان تفاوتی با کالای مناسب ارزان‌تر ندارد. البته این قاعده در تمام موارد صادق نیست و بسیاری اوقات گران بودن واقعا به معنای کیفیت بهتر است. در حقیقت، مساله اصلی در خرید یک کالا نه قیمت بلکه کیفیت آن است. سعی کنید تا حد امکان پیش از خرید در خصوص کالای مورد نظر اطلاعات به دست آورید تا خریدی مطلوب و بهینه داشته باشید.

  1. برای پس‌انداز کردن استراتژی داشته باشید

پس‌انداز و سرمایه‌گذاری دو کلید اصلی برای موفقیت در طولانی مدت است. بارها از اهمیت پس‌انداز و امکان‌پذیر بودن آن برای تمام افراد سخن گفته‌ایم. اگر درآمد اندکی دارید، می‌توانید با برنامه‌ریزی و کنترل هزینه‌ها مبلغ قابل توجهی را پس‌انداز کنید. استراتژی پس‌انداز به شما کمک خواهد کرد تا در هر شرایط به پس‌انداز کردن را ادامه دهید.

  1. از مشاوران مالی کمک بگیرید

هر یک از ما تخصص ویژه خود را داریم و به همین جهت، ممکن است در خصوص مسائل پولی و مالی بی‌اطلاع باشیم. در این مواقع باید به سراغ مشاوران مالی رفته و از آنها برای روش درست مدیریت پول کمک بخواهیم. گرفتن مشاوره پولی از متخصصان اطلاعات مفیدی درباره کنترل هزینه‌ها، شیوه‌های پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در اختیار شما قرار می دهد. اگر برای مراجعه حضوری به مشاوران زمان کافی ندارید، استفاده از وب‌سایت‌ها و مجلات مرتبط سودمند خواهد بود.

  1. بدهی‌ها را بازگردانید

حجم بالای بدهی خطری بالقوه برای منابع مالی شما است. این بدهی‌ها به تدریج درآمدهای شما را از بین می‌برند و نتیجه تلاش‌ها را بر باد می‌دهند. از این رو بهتر است برای بازگردان بدهی‌های خود دست به کار شوید. ممکن است این کار در ابتدا بسیار دشوار به نظر برسد، اما با بودجه‌بندی دقیق می‌توانید بدهی‌های خود را گام به گام تسویه کرده و از فشار آنها رهایی یابید.شماره ماهنامه :

نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان