با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چهارخطای مالی رایج در خانواده های جوان

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

در سنین جوانی، زوج ها اغلب نسبت به خطرات آینده بی تفاوت هستند. انرژی و روحیه جوانی باعث می شود دوران بازنشستگی و دشواری های آن از نظر زوجین دور بماند. جوانان آینده را پیش روی خود می بینند و از این رو ترسی در خصوص شرایط احتمالی آتی ندارند. اما مساله نگران کننده این است که ناآگاهی نسبت به آینده، نمی تواند ازعواقب عدم برنامه ریزی و غفلت جلوگیری کند؛ چراکه نحوه خرج کردن پول در زمان جوانی و در زمان خردسالی کودکان، شرایط زندگی افراد را در دوره های بعدی و به خصوص در زمان رشد فرزندان تعیین خواهد کرد.
از این زاویه، شناخت خطاهای مالی و اشتباهات پدران و مادران در مدیریت پول، گامی اساسی در پیشگیری از بحران ها و ساختن زندگی موفق در آینده است. موارد زیر از جمله مهمترین خطاهای زوج های جوان است که پرهیز از آنها می تواند آینده مالی خانواده را تضمین نماید:

۱٫ خرید خانهای که از توانایی و نیاز خانواده فراتر است
مسکن از جمله ضروریات هر زندگی است و اهمیت آن پس از تولد فرزندان بسیار افزایش مییابد. مسکنی مناسب، در محیطی مطلوب و برخوردار از فضای کافی در نحوه رشد وتربیت کودک تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین جهت زوج های جوان می کوشند با یاری از روش های متفاوت این نیاز اصلی خانواده را برطرف سازند. یکی از راه هایی که خانواده های جوان…نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان