با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چه چیز‌هایی اضطراب مالی را برای دانشجو‌ها زیاد می‌کند؟

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۳ دی ۱۳۹۳
اضطراب دانشجویی - ماهنامه معیشت

سلامت جسمی و ذهنی دانشجو‌ها جزو مسائل مهم در دانشگاه‌های آمریکاست و به همین خاطر مدیران دانشگاه‌ها روز به روز دارند بیشتر به مسئله‌ی استرس دانشجو‌ها توجه نشان می‌دهند. یکی از چیز‌هایی که ذهن خیلی از آنها را در‌گیر کرده این است که فشار بدهی‌های آخر دوره‌ی تحصیل و بقیه‌ی نگرانی‌های مالیِ دانشجو‌ها تأثیر بدی بر سلامت جسمی و روحیشان می‌گذارد. ثابت شده که استرس بر استمرار در امر تحصیل اثر منفی می‌گذارد و حتی باعث می‌شود بعضی از دانشجو‌ها نتوانند دوره‌ی دانشگاه را تمام کنند. از این‌که بگذریم، استرس حتی ممکن است زندگی فرد را بعد از دوره‌ی دانشجویی هم مختل کند و اثرات نا‌مطلوبی بر سال‌های بعدی زندگی‌اش بگذارد. مخصوصاً با توجه به مشکلات دانشجو‌ها و افرادِ تازه فارغ‌التحصیل‌شده از دانشگاه در پرداخت وام‌های دوره‌ی تحصیل می‌ارزد که استرس‌های ناشی از مشکلات مالی شخصی آنها را مفصل‌تر بررسی کنیم.

چیز‌هایی که باعث می‌شود افراد تصمیم بگیرند در دانشگاه ادامه‌ی تحصیل بدهند یا ندهند نسبت به گذشته خیلی فرق کرده است. مثلاً کمک‌هزینه‌های دانشجو‌یی یا بقیه‌ی تسهیلاتی که از این لحاظ در اختیار دانشجو‌ها می‌گذارند نسبت به شهریه و بقیه‌ی مخارج تحصیل کمتر شده است. به همین خاطر دانشجو‌ها مجبور شده‌اند برای تأمین خرج تحصیلشان بیشتر به استفاده از وام‌های دانشجویی رو بیاورند.

تحقیقاتی که روی عوامل استرس‌زا انجام داده‌اند نشان داده که مسائل مالی شخصی دانشجو‌ها تأثیر خیلی بزرگی بر زندگیشان می‌گذارد. خود دانشجو‌ها هم اغلب می‌گویند یکی از ریشه‌های استرس آنها گرفتاری‌هایی است که از نظر مالی دارند. از پنج عامل مهمی که باعث بروز اضطراب در دانشجو‌ها می‌شود، چهار عامل به مسائل مالی شخصی مربوط است.

قبل از این‌که بحث را ادامه بدهیم، خوب است بپرسیم اصلاً استرس مالی به چه چیزی می‌گویند؟…

دی ۹۳نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان