با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چگونه بین همسر و شغلمان توازن ایجاد کنیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
رازهای ایجاد تعادل- ماهنامه معیشت

برقراری یک تعادل پایدار بین وظایف سخت کاری و زندگی شخصی برای بسیاری از افراد تبدیل به یک رویای دست‌نیافتنی شده است. اما افرادی هم وجود دارند که توانسته‌اند این مشکل را مدیریت کنند. پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد این افراد با درگیر کردن همسر و خانواده‌ خود در تصمیمات کاریشان توانسته‌اند به صورت هوشمندانه‌ای به این تعادل برسند.
بروس گرویسبرگ، پروفسور مدیریت کسب و‌ کار دانشگاه هاروارد با همکاری روبین آبراهام سال گذشته پژوهشی را با مطالعه‌ و نظرسنجی از زندگی شخصی و شغلی ۴ هزار مدیر در کشورهای مختلف، انجام دادند که در نتیجه‌ آن‌ ۵ مشخصه‌ اصلی افرادی که توانستد به تعادل نسبتاً مناسبی بین کار و زندگی خود دست یابند را به‌دست آوردند. بررسی این ۵ ویژگی می‌تواند برای افرادی که به دنبال راهی برای اصلاح زندگی خود در جهت رسیدن به سلامتی، ارتباطات خانوادگی بهتر و بهره‌وری هستند مفید خواهد بود.
موفقیت را برای خود تعریف کنید
این‌که برای خود مشخص کنید موفقیت در کار و زندگی شخصی چیست، بسیار مهم است. افرادی که دیدگاه مشخصی از موفقیت دارند، انگیزه بیشتری برای پیگیری و رسیدن به اهدافشان دارند.
بسیاری از مردم موفقیت شغلی را تنها در رسیدن به اهداف پروژه‌ کاری خود می‌بینند. اما تحقیق گریسبورگ نشان می‌دهد زنان و مردان موفقیت در کار را یکسان تعریف نمی‌کنند. زنان بیشتر به دستاورد‌های فردی کار، به‌دست آوردن احترام، ایجاد تغییر و پرشور بودن در حین کار اهمیت می‌دهند در حالی‌ که مردان به دستاوردهای مالی توجه بیشتری دارند. موفقیت سازمانی، یادگیری و پیشرفت مداوم نیز می‌تواند از دیگر فاکتورهایی باشند که در شکل دادن ذهنت خود از موفقیت کاری باید در نظر بگیرید.
تعریف موفقیت در زندگی شخصی می‌تواند از این نیز دشوارتر باشد. بار دیگر زنان و مردان تعریف متفاوتی از موفقیت در زندگی شخصی دارند. یافته‌های گرویسبرگ نشان می‌دهد مردان تشکیل خانواده را به خودی خود موفقیت می‌دانند در حالی که زنان داشتن خانواده‌ای با ویژگی‌هایی که خود می‌خواهند را موفقیت می‌پندارند. همچنین زنان تمایل بیشتری به تأكید بر ارتباط با دوستان به عنوان یکی از ویژگی‌های زندگی شخصی موفق دارند. اما در نهایت اصلی‌ترین شاخص یک زندگی موفق از دیدگاه هر دو جنس، داشتن رابطه‌ای معنی‌دار و پرارزش است….نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان