با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چگونه کارتن خواب نشویم

زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

اقتصاد اعتیاد

اگر معتاد هستید و الان دارید «معیشت» می‌خوانید، معنی‌اش این است که بیماری خود را می‌شناسید و احتمالاً راه‌های زیادی را برای درمانش امتحان کرده‌اید. به‌هرحال تا خلاص شدن از شر این بیماری، باید مثل هر بیمار دیگری، جنبه‌های اقتصادی آن را مدیریت کنید. اگر راهکارهای زیر را با دقت اجرا کنید، می‌توانید حداقل جلوی خسارت‌های اقتصادی اعتیاد را بگیرید:

 

  • آزمایشگاه شیمی

شما با مواد سمی و خطرناکی سروکار دارید؛ پس همیشه تصور کنید که در یک آزمایشگاه شیمی کار می‌کنید. مهم‌ترین کمیت‌ها در یک آزمایشگاه، جرم و زمان است. یک ترازوی دیجیتال ارزان قیمت با ارزش‌ترین ابزار کار شماست. ضمناً حواستان به ساعت باشد. طی چند روز، مقدار مصرف روزانه خود را شناسایی کنید. همچنین اگر استفاده از مواد زمان‌بر است، زمان معمول استفاده را هم به‌دقت تعیین کنید. حالا با تنظیم برنامه زندگی و مصرف خود، سعی کنید هر روز مقدار مواد و زمان مصرف یکسانی را رعایت کنید. ضمناً استفاده در زمان‌ها یا فواصل مشخص، باعث می‌شود شما ناخودآگاه دوز مصرفی خود را افزایش ندهید.

 

  • همان‌طور که وقتی خیلی گرسنه‌اید، ممکن است به کیفیت و بهداشت غذا دقت نکنید، اگر در هنگام نیاز به مصرف، دنبال تهیه مواد بروید، به احتمال زیاد سرتان کلاه می‌رود. بنابراین پس از مصرف دوز معمول، به فکر تهیه مواد باشید.

 

  • در جایی که محصولات دارای مهر استاندارد و پروانه بهداشت هم گاهی مشکلات جدی کیفی و بهداشتی دارند، طبیعتاً نمی‌توان از قاچاقچیان که به‌هیچ اصول انسانی پایبند نیستند انتظار رعایت موازین کنترل کیفی را داشت؛ با این حال سعی کنید با تحقیق و کسب اطلاعات، مواد مطمئن‌تری تهیه کنید. مواد بی‌کیفیت ضمن تلف کردن پول شما، از طرفی موجب افزایش مصرف می‌شود و از طرف دیگر ممکن است به بهای سلامتی و حتی جان شما تمام شود.

 

  • با توجه به این‌که تمام انواع مواد مخدر، روی خواب مصرف کننده تأثیر می‌گذارند، ساعت مصرف خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که کمترین تأثیر را بر کمیت و کیفیت خوابتان بگذارد. اختلال خواب، تأثیر مستقیم و عمیقی روی خلقیات و قدرت تصمیم‌گیری شما دارد که در نهایت مناسبات شغلی و خانوادگی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به یاد داشته باشید که خانواده و شغل شما، خط قرمزهایی هستند که نباید اجازه دهید اعتیاد شما از آن‌ها عبور کند.

 

  • به‌دنبال معجزه نباشید. اگر تصمیم به ترک اعتیاد گرفته‌اید باید بدانید که این کار نیازمند اراده و صرف زمان است؛ پس به متخصصان این کار مراجعه کنید. هزینه‌کردن بابت داروهای ماهواره‌ای یا روش‌هایی که دوستان و آشنایان پیشنهاد می‌کنند، علاوه‌بر تلف کردن پول شما، عواقب نامشخصی به‌همراه دارد. ممکن است این کار باعث افزایش مصرف، اضافه‌شدن مواد مخدر دیگر به اعتیاد شما و ایجاد مشکلات سلامتی گردد.

 

  • در برخوردها و تصمیم‌گیری‌های خود، همیشه به یاد داشته باشید که ممکن است تحت تأثیر دارویی باشید که سوءمصرف می‌کنید. اگر زیاد از عبارت‌های «بی‌خیال»، «سخت‌نگیر»، «ولش کن فردا» استفاده می‌کنید، شرایطتان هشدار دهنده است. این رویکرد به زودی باعث از دست رفتن شغل، سرمایه و کسب‌وکار شما خواهد شد. از طرفی اگر احساس شجاعت یا جسارت فوق‌العاده می‌کنید، باز هم نتایج بالا عایدتان خواهد شد.

 

 

ماهنامه معیشت، شماره۲۷، شهریور ۱۳۹۵نظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان