با عضویت در خبرنامه از 10 درصد تخفیف در خرید مجله معیشت بهره مند شوید


چین چگونه امنیت غذایی جمعیت ۱٫۴ میلیاردنفری را تامین می‌کند؟

زمان مطالعه: 1 دقیقه
تاریخ انتشار مطلب : ۰۱ اسفند ۱۳۹۷

وزیر کشاورزی چین اعلام کرده که در نظر دارد ۵۳٫۳ میلیون هکتار از زمین‌های زراعی این کشور را صرفاً به منظور تأمین امنیت غذایی مردم  ساماندهی کند. بیش از ۵ میلیون هکتار از این زمین‌های زراعی امسال آماده می‌شود.

این کشور باید حدود ۱٫۴ میلیارد جمعیت را تغذیه کند، اما زمین‌های زراعی این کشور از سال ۲۰۱۱ درگیر خشکسالی و سیل شده است. تا پایان سال ۲۰۱۸ حدود ۴۲٫۶ میلیون هکتار از این زمین‌ها اصلاح شده‌اند.

برنامه‌ریزی شده که تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۵۳٫۳ میلیون هکتار از زمین‌های کشاورزی در حد بسیار استاندارد آماده‌سازی شوند و سطح این زمین‌ها تا سال ۲۰۲۲ به ۶۰ میلیون هکتار برسد. سطح این زمین‌ها از مساحت کشور اسپانیا بزرگتر خواهد بود.

ژانگ ژیاشان استاد دانشگاه در دانشگاه علوم اجتماعی چین اعلام کرد: آماده سازی زیرساخت‌های زمین‌های زراعی به همراه راه‌اندازی سازوکارهای کشاورزی مکانیزه و استفاده از گونه‌های اصلاح شده این امکان را به کشور چین خواهد داد که حضور فوق‌العاده در بازارهای جهانی غلات داشته باشد.

بیش از ۴۰ درصد از زمین‌های قابل کشت چین از کاهش ارزش خاک زراعی رنج می‌برند. در حال حاضر دو سوم زمین‌های قابل کشت هم در سطح متوسط یا پایین هستند و نیمی از زمین‌های زراعی کشور چین فاقد سامانه‌های آبیاری هستند.

قرار است سامانه‌های نوین آبیاری هم در سطح ۱٫۶ میلیون کیلومترمربع توسعه داده شود که این سطح حدود سه برابر کشور اسپانیا است.

منبع: خبرگزاری فارسنظرات

یک دیدگاه

  • سلام , مهمان